Zapowiedź najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego, 7-11.03.2016

W najbliższym tygodniu w Parlamencie Europejskim w Strasburgu sesja plenarna, spotkania frakcji politycznych i grup roboczych.

Tydzień w pigułce

Kryzys migracyjny w UE. W środę rano przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker i minister spraw zagranicznych Holandii (która sprawuje do czerwca przewodnictwo w Radzie UE) Bert Koenders wezmą udział w dyskusji o rezultatach szczytu UE z 7 marca, poświęconego relacjom UE-Turcja, w tym kryzysowi migracyjnemu. Posłowie przedstawią także swoje oczekiwania przed kolejnym szczytem, zaplanowanym na 17-18 marca i również poświęconym kryzysowi migracyjnemu.
Środa 9 marca, godz. 9:00-12:30, Parlament Europejski, Strasburg

W regionie:
Rusza X edycja Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego
. W czwartek (10.03) w łódzkim biurze poselskim Jacka Saryusz-Wolskiego odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach X edycji Młodziezowego Parlamentu Europejskiego (MPE). Podczas zjazdu uczniowie z gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z Łodzi i woj. łódzkiego zapoznają się z ideą projektu oraz rozwiążą testy, na podstawie których zostaną przydzieleni do poszczególnych grup politycznych, w ramach których bedą na późniejszym etapie negocjowali projekty rezolucji i dokumentów, aż do finału w czerwcu, kiedy wytypowani zostaną zwycięzcy. Nagrodą są wyjazdy studyjne do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.
Szczegóły dot. projektu
Czwartek 10 marca, godz. 15.30, biuro europosła Jacka Saryusz-Wolskiego, ul. Rewolucji 1905 r.nr 9, III p, Łódź 

Z wizytą w Pajęcznie. W piątek (11.02) europoseł Jacek Saryusz-Wolski odwiedzi młodzież z Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Pajęcznie, by porozmawiać o obecnych wyzwaniach przed jakimi stoi obecnie Unia Europejska.
Piątek 11 marca, godz. 12.00, Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza, ul. Sienkiewicza 5, Pajęczno

Konkurs Europejska Pisanka. Jacek Saryusz-Wolski, poseł do Parlamentu Europejskiego, serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Łodzi i woj. łódzkiego do udziału w V edycji konkursu Wielkanocnego „Europejska Pisanka”. Zadaniem każdego z uczestników jest przygotowanie przestrzennej pracy plastycznej przestawiającej europejską pisankę. Do wygrania nagrody rzeczowe w trzech kategoriach wiekowych, a dla autora najatrakcyjniejszej, najoryginalniejszej i najzabawniejszej europisanki nagroda specjalna – wyjazd studyjny do Brukseli. Termin nadsyłania prac upływa 23 marca 2016 r.  
Więcej o konkursie

Komentarze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na bieżąco na profilu Twitter @JSaryuszWolski oraz Facebook, Google+
 

Kontakt ze mną