Moja działalność

Polityka Energetyczna

Od 2004 roku jako europoseł konsekwentnie angażuję się w politykę bezpieczeństwa energetycznego Unii Europejskiej, w tym budowę wewnętrznego rynku energii i walkę z projektem Nord Stream 2. Jestem autorem głównego sprawozdania o wspólnej polityce zagranicznej Unii w dziedzinie energii i autorem opinii komisji spraw zagranicznych PE do Rozporządzenia o Bezpieczeństwie Dostaw Gazu oraz do Mapy Drogowej UE 2050 w dziedzinie energii.

Polityka Gospodarcza

W obecnej kadencji Parlamentu Europejskiego jako członek komisji ds. konstytucyjnych i zastępca członka komisji ds. przemysłu, badań naukowych i energii biorę udział w pracach, które mogą mieć znaczący wpływ na dalszy wzrost gospodarczy oraz wszelkie zmiany instytucjonalne.  

Polityka Zagraniczna

Europejską polityką zagraniczną zajmuję się w Parlamencie Europejskim od 2004 roku. W obecnej kadencji europarlamentu jestem członkiem Komisji Spraw Zagranicznych (AFET) oraz uczestniczę w pracach delegacji ds. współpracy Parlamentarnej UE-Kazachstan, UE-Kirgistan, UE-Uzbekistan i UE-Tadżykistan oraz do spraw Stosunków z Turkmenistanem i Mongolią (DCAS). Jestem także pomysłodawcą i założycielem Parlamentarnego Partnerstwa Wschodniego EURONEST. Działam na rzecz tego, by polski głos i doświadczenie ze wschodnimi sąsiadami znalazły odzwierciedlenie w konkretnych unijnych działaniach.

Edukacja europejska

Hołdując zasadzie "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowane", od lat prowadzę i promuję działalność edukacyjną. Instytucje i organizacje jakie stworzyłem: Akademia Europejska, Młodzieżowy Parlament Europejski, Instytut Europejski w Łodzi, a także Kolegium Europejskie, Instytut Unii Europejskiej w Collegium Civitas w Warszawie są doskonałym przykładem mojego zaangażowania w popularyzację wiedzy i UE wśród młodzieży. 

Kontakt ze mną