Zapowiedź najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego, 29.02-4.03.2016

W najbliższym tygodniu w Parlamencie Europejskim w Brukseli spotkania grup politycznych i przygotowania do marcowej sesji plenarnej w Strasburgu.

Tydzień ukraiński w Parlamencie Europejskim. Od poniedziałku do środy (29.02-2.03) Parlament Europejski będzie gościł przedstawicieli Rady Najwyższej Ukrainy w ramach 3-dniowej konferencji rozpoczynającej unikalny program współpracy pomiędzy między oboma parlamentami. Jego celem jest wymiana doświadczeń pomiędzy parlamentarzystami na rzecz wspierania reform i przemian demokratycznych na Ukrainie. W Tygodniu Ukraińskim weźmie udział Jacek Saryusz-Wolski, członek komisji spraw zagranicznych i stały sprawozdawca PE ds. Ukrainy, który podzieli się swoimi doświadczeniami z czasów gdy negocjował polskie członkostwo w UE i wdrażał unijny dorobek legislacyjny do polskiego porządku prawnego. Tytuł wystąpienia europosła, który był pierwszym ministrem ds. europejskich Wolnej Polski, brzmi „Relacje pomiędzy rządem, parlamentem i społeczeństwem w procesie harmonizacyjnym – lekcje wyciągnięte z polskiego doświadczenia”. Przy okazji Tygodnia Ukraińskiego Jacek Saryusz-Wolski spotka się z przywódcami ukraińskich partii politycznych zbliżonych do Europejskiej Partii Ludowej.

Poniedziałek-środa, 29 lutego – 2 marca, Parlament Europejski, Bruksela

Spotkanie z komisarzami UE z rodziny Europejskiej Partii Ludowej. We wtorek (1.03) Prezydium Grupy Europejskiej Partii Ludowej (EPL), w tym jej wiceprzewodniczący Jacek Saryusz-Wolski, spotka się z komisarzami UE wywodzącymi się z partii członkowskich EPL, w tym z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckerem, komisarzem ds. gospodarki cyfrowej Guntherem Oettingerem, komisarzem ds. klimatu i energii  Miguelem Ariasem Canete i innymi. Przedmiotem dyskusji będą bieżące sprawy europejskie.

Wtorek 1 marca, godz. 20:00, Bruksela

W regionie:

XVI Ogólnopolski  Konkurs Plastyczny „Wakacje pod żaglami”. W sobotę (5.03) w Bałuckim Ośrodku Kultury odbędzie się finał XVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Wakacje pod żaglami”. W tegorocznej edycji fundatorem upominków dla laureatów jest europoseł Ziemi Łódzkiej Jacek Saryusz-Wolski.  

Sobota 5 marca, godz.15.00, Bałucki Ośrodek Kultury, ul. Żubardzka 3, Łódź

Komentarze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na bieżąco na profilu Twitter @JSaryuszWolski oraz Facebook, Google+ 

Kontakt ze mną