Zakończyła się Gala Plebiscytu na ,,Najbardziej Kreatywną Klasę Łódzkiego 2015”

W tegorocznym Plebiscycie na „Najbardziej Kreatywną Klasę Łódzkiego” zwyciężyła Klasa II TL 2 z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, która już 16 listopada pojedzie na zaproszenie europosła Ziemi Łódzkiej Jacka Saryusz-Wolskiego na wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Swój „Bilet do Brukseli” odebrała w poniedziałek 9 listopada podczas uroczystej Gali zamykającej plebiscyt.

W tegorocznej edycji plebiscytu uczestniczyła rekordowa liczba 80 klas z całego województwa łódzkiego. Na klasy, które w wyniku plebiscytowego głosowania znalazły się na II i III miejscu podium, czekały nagrody przygotowane przez Dziennik Łódzki, w tym m.in. wizyta w termach w Uniejowie i pokaz filmu w kinie Helios.

(Zobacz Najbardziej Kreatywne Klasy Łódzkiego 2015)

„Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom Plebiscytu na ,,Najbardziej Kreatywną Klasę Łódzkiego 2015”. Cieszę się, że młodzież z łódzkiego tak licznie uczestniczyła w tym konkursie. Kieruje także słowa uznania do opiekunów, wychowawców i dyrektorów na co dzień współpracujących z młodzieżą. Proszę dalej krzepić w młodzieży ducha kreatywności. 

Bo kreatywność to przede wszystkim pasja, wiedza oraz praca. To także stosunek do życia, nieobojętność a zaangażowanie. Są to cechy, które są bardzo potrzebne naszej młodzieży. Tym, którzy się uczą, którzy meblują swoje głowy. Trzeba mieć serce by coś robić – a Wy Młodzi właśnie to serce macie. 

Klasę II TL 2 z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu – laureatów pierwszej nagrody – już na dniach będę miał zaszczyt witać w Parlamencie Europejskim. Pokażę Wam to szczególne miejsce, gdzie rozgrywają się dla Unii Europejskiej i Polski ważne sprawy. Zobaczycie trójkąt instytucjonalny czyli: Komisję, Radę i Parlament. Dowiecie się w szczegółach na czym polega praca i funkcjonowanie Parlamentu Europejskiego. Odwiedzicie interaktywną wystawę, która mówi o historii integracji europejskiej. Mam nadzieję, że wyjedziecie z Brukseli choć trochę zarażeni ideą europejską, z pewną porcją wiedzy i motywacją, aby tą wiedzę później poszerzać.

Na koniec chciałbym również zaprosić do współpracy z moim łódzkim biurem. Prowadzimy różnego rodzaju działania dla młodzieży takie jak: eurolekcje, program wolontariatów, Młodzieżowy Parlament Europejski czy Akademię Europejską”- powiedział podczas Gali europoseł Ziemi Łódzkiej Jacek Saryusz-Wolski, współorganizator Plebiscytu.

Do konkursu organizowanego przez redakcję Dziennika Łódzkiego oraz europosła Ziemi Łódzkiej Jacka Saryusz-Wolskiego zaproszeni zostali uczniowie gimnazjów, liceów i techników z całego województwa łódzkiego. Zgłoszenia – klasowe zdjęcia wraz z krótkim opisem – przyjmowane były od 11 września do 15 października, zaś najbardziej Kreatywną Klasę 2015 wybrali czytelnicy i internauci w głosowaniu sms-owym oraz na Facebooku.

 
 

Kontakt ze mną