Młodzi siatkarze uczyli się o Unii Europejskiej

W 2019 roku mija dokładnie piętnaście lat, odkąd Polska dołączyła do Unii Europejskiej. Ta pełna rocznica była okazją aby poszerzyć wiedzę na temat zjednoczonej Europy w NLO SMS PZPS w Spale, gdzie zorganizowano konkurs tematyczny pod tytułem „15 lat Polski w Unii Europejskiej”.

W konkursie przygotowanym przez nauczycieli historii i wos-u: Aleksandrę Łysoń i Radosława Pająka udział wzięli uczniowie klas pierwszych i drugich, a ich zadaniem było rozwiązanie testu sprawdzającego wiedzę z historii i teraźniejszości Unii Europejskiej oraz miejsca Polski w jej strukturach.

Największą wiedzą wykazał się uczeń klasy II a Jakub Dereń. 
Drugie miejsce zajął Jakub Sadkowski, trzecie Dawid Rak, czwarte Daria Kowalik, a piąte Adrian Markiewicz.                       

Na zakończenie wszyscy uczniowie wysłuchali prezentacji na temat funkcjonowania Unii Europejskiej. Nie zabrakło także trudnych pytań od nich. Młodzież pytała m.in. o charakter pracy europosła, jego zadania a nawet zarobi. 

„Warto uczyć się języków obcych i być otwartym na świat, ponieważ stwarza to doskonałe możliwości rozwoju osobistego, ale również  i sportowego” – podsumował konkurs jedna z uczennic z NLO SMS PZPS w Spale.
 

Kontakt ze mną