Jacek Saryusz-Wolski wyróżniony przez Financial Times

Financial Times uznaje Jacka Saryusz-Wolskiego za jedną z 25 postaci, które warto śledzić podczas kampanii wyborczej i w następnej kadencji Parlamentu Europejskiego. W rankingu prestiżowego brytyjskiego dziennika Saryusz-Wolski został wytypowany jako jedyny Polak i jedyny przedstawiciel państw Europy Środkowo-Wschodniej.
 

Jacek Saryusz-Wolski, pierwszy minister ds. europejskich Wolnej Polski, jeden z architektów i negocjatorów naszego stowarzyszenia i członkostwa w Unii Europejskiej, został uznany za postać, którą należy śledzić podczas kampanii wyborczej oraz w następnej kadencji Parlamentu Europejskiego.
 

“Jacek Saryusz-Wolski od lat należy do pierwszej ligi posłów do Parlamentu Europejskiego. Wybrany po raz pierwszy ponad dekadę temu, pełnił rolę wiceprzewodniczącego tej instytucji krótko po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej.
 

Brał udział w negocjacjach przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i od tego czasu jego głos popierający polskie członkostwo w UE jest jednym z najsilniejszych. Poświęcił wiele swojego czasu w Parlamencie Europejskim sprawom Partnerstwa Wschodniego i Ukrainy” argumentuje swój wybór brytyjski dziennik.
 

Jacek Saryusz-Wolski był pierwszym polskim wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego oraz pierwszym szefem komisji spraw zagranicznych europarlamentu. Od 2006 roku pełni funkcję wiceprzewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej, odpowiedzialnego za sprawy wschodnie i bezpieczeństwo energetyczne. W wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 25 maja br, kandyduje ponownie z pierwszego miejsca łódzkiej listy Platformy Obywatelskiej.
 

Cały artykuł w Financial Times
 

 

Kontakt ze mną