Jacek Saryusz-Wolski: los Ursuli von der Leyen jest w rękach PiS

– Polska ma bardzo silne karty. Świadczy o tym wizyta wysokiego przedstawiciela CDU u prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Opinie są takie, że wszystko wisi na poparciu Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, czyli PiS i Polski – mówił w Polskim Radiu 24 europoseł Jacek Saryusz-Wolski. W tym tygodniu w Brukseli ma się odbyć głosowanie nad kandydaturą Niemki Ursuli von der Leyen na stanowisko szefowej Komisji Europejskiej. 

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 w tej sprawie wszystko jest możliwe. – Komuniści będą przeciw, zieloni też. Socjaliści są głęboko podzieleni. Za będzie głosowała Europejska Partia Ludowa. Potrzeba jest 376 głosów. To jest o włos, może przechylić się w każdą dowolną stronę. Do tego stopnia, że bez EKR nie ma rozwiązania, EKR jest języczkiem u wagi – tłumaczył Jacek Saryusz-Wolski. 

Dodał, że w zamian za poparcie dla Ursuli von der Leyen Polska byłaby zainteresowana teką „ciężkiej wagi” w KE połączoną z funkcją wiceprzewodniczącego. – Stanowiłoby to przeciwwagę dla dwóch prawdopodobnie lewicowych wiceprzewodniczących KE – Fransa Timmermansa i Margrethe Vestager – powiedział eurodeputowany PiS. 

Wysłuchaj całą audycję „Świat 24” z udziałem europosła Jacka Saryusz-Wolskiego 

Źródło: Polskie Radio 24

Kontakt ze mną