Jacek Saryusz-Wolski i komisarz ds. europejskiej polityki sąsiedztwa i rozszerzenia UE Johannes Hahn na inauguracji roku akademickiego Kolegium Europejskiego w Natolinie

Gospodarzem Ceremonii Otwarcia Roku Akademickiego 2015/2016 w Kolegium Europejskim Natolinie był w tym roku jego twórca i Przewodniczący Zarządu, Jacek Saryusz-Wolski. Do Warszawy na specjalne zaproszenie Natolina przyjechał komisarz ds. europejskiej polityki sąsiedztwa i rozszerzenia UE Johannes Hahn. W swoim wystąpieniu komisarz przypomniał, że w listopadzie 2015 Komisja zaproponuje reformę polityki wobec państw w sąsiedztwie UE.

Wystąpienie komisarza Hahna [EN]

Kolegium Europejskie jest najstarszą i jedną z najbardziej prestiżowych instytucji edukacyjnych specjalizujących się w europeistycznych studiach podyplomowych.

Jacek Saryusz-Wolski jest twórcą Kolegium Europejskiego w Natolinie w Warszawie, obecnie Przewodniczącym Zarządu Kolegium Europejskiego i Przewodniczącym Rady Centrum Europejskiego Natolin. W latach 1997-1999 był też Wicrektorem Kolegium Europejskiego (Brugia, Natolin).

 

Kontakt ze mną