15 lat Polski w Unii Europejskiej – rozstrzygnięto konkurs

W tym roku przypada 15 rocznica wstąpienia Polski w struktury Unii Europejskiej. Aby przypomnieć o tym wydarzeniu i poszerzyć wiedzę na temat zjednoczonej Europy w Szkole Podstawowej nr 1 w Tomaszowie Maz. zorganizowano konkurs tematyczny pod tytułem „15 lat Polski w Unii Europejskiej”. Patronat nad konkursem objęli: Jacek Saryusz Wolski-  poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Konkurs rzetelnie sprawdzał wiedzę na temat historii i teraźniejszości Unii Europejskiej oraz miejsca Polski w jej strukturach. Wsród laureatów znaleźli się: Zuzanna Kołodziejczyk z klasy VIII c oraz Artur Korneluk z klasy VIII a, którzy wraz z opiekunem Dorotą Lizut już 7 kwietnia pojadą na kilka dni do Brukseli na zaproszenie europosła Jacka Saryusz Wolskiego, aby z bliska zobaczyć jak funkcjonują instytucje europejskie.

Wyróżnienia uzyskali: Adrian Banasik i Nikodem Felińczak z klasy VIII c oraz Lena Kapruziak i Paweł Ratajski z klasy VIII b.  Na zakończenie wszyscy uczniowie zgodnie podkreślili, że warto uczyć się języków obcych i być otwartym na świat, ponieważ stwarza to doskonałe możliwości rozwoju i dobre perspektywy na przyszłość. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu był nauczyciel wiedzy o społeczeństwie Radosław Pająk.  

 

Kontakt ze mną