Znamy zwycięzców konkursu „Kraje zjednoczonej Europy”

Zakończyła się VI edycja konkursu tematycznego „Kraje zjednoczonej Europy”, którego organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury w Tomaszowie Maz., zaś patronat nad inicjatywą po raz piąty objął europoseł Ziemi Łódzkiej Jacek Saryusz-Wolski wraz z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce.

Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu składającego się z pytań zamkniętych i otwartych. 

W tegorocznej edycji udział wzięło ponad 20 uczniów ze szkół gimnazjalnych i  ponadgimnazjalnych z powiatu tomaszowskiego którzy wykazali się bardzo dużą wiedzą z zakresu problematyki europejskiej. Pytania związane były zarówno z historią integracji europejskiej, jak i współczesnością, wymagały znajomości prawa, organizacji międzynarodowych, kultury, zabytków oraz słynnych Europejczyków.

Nagrodę główną wyjazd studyjny do Brukseli ufundowany przez europosła Ziemi Łódzkiej Jacka Saryusz-Wolskiego zdobyli równorzędnie uzyskując tą samą liczbę punktów na teście: Filip Kościsty z II LO oraz Klaudia Gencel z I LO.

Kolejne miejsca zajęli: Adrianna Olczyk- Wojtaszek I LO, Jakub Smólski II LO, Paweł Dymkowski II LO oraz Adam Kielski I LO. 

– „Konkurs Kraje zjednoczonej Europy ma już swoją kilkuletnią tradycję i cieszy się uznaniem ze strony młodzieży, przede wszystkim dlatego, że najlepszym uczestnikom umożliwia wyjazd do Brukseli i zobaczenie z bliska instytucji unijnych. Dlatego serdeczne podziękowania kieruję do europosła Jacka Saryusz Wolskiego oraz Komisji Europejskiej w Polsce za życzliwość i współpracę, która umożliwia „emdekowi” organizowanie kolejnych edycji konkursu. Poziom wiedzy prezentowany przez tomaszowską młodzież jest naprawdę bardzo wysoki i wszystkim uczestnikom należą się wielkie gratulacje” – podsumował dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Tomasowie Maz. Tomasz Zdonek.

 

Kontakt ze mną