Zapowiedzi najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego, 23-27.03.2015

Wyzwania stojące przed UE. W poniedziałek (23.03) Jacek Saryusz-Wolski spotka się ze słuchaczami łódzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Heleny Kretz, by porozmawiać o obecnych wyzwaniach stojących przed Unią Europejską.

Poniedziałek 23 marca, godz. 12:30, Uniwersytet łódzki, ul.Lindleya 5, Łódź 

Podsumowanie Rady Europejskiej. W środę (25.03) podczas sesji plenarnej w Brukseli europosłowie podsumują ostatni szczyt Rady Europejskiej w Brukseli (18-19.03) poświęcony głównie tematyce Unii energetycznej oraz przedłużeniu sankcji wobec Rosji.

Deklaracja polityczna Europejskiej Partii Ludowej w sprawie unii energetycznej (EN)

Artykuł Jacka Saryusz-Wolskiego o Unii energetycznej

Środa 25 marca, godz. 15:00 – debata plenarna, Parlament Europejski, Bruksela 

Zgoda europarlamentu na pomoc makrofinansową dla Ukrainy. W środę (25.03) podczas sesji plenarnej w Brukseli europosłowie zagłosują nad decyzją o przyznaniu przez Unię Europejską Ukrainie pomocy makrofinansowej w wysokości 1,8 mld euro. Pomoc ta zostanie udzielona rządowi w Kijowie przez Komisję Europejską na przestrzeni najbliższych kilkunastu miesięcy po wyrażeniu zgody zarówno przez Parlament Europejski, jak i Radę. Jacek Saryusz-Wolski (PO), stały sprawozdawca PE ds. Ukrainy, był opiniodawcą do decyzji europarlamentu.

Komentarz Jacka Saryusz-Wolskiego dla Instytutu Obywatelskiego ws. pomocy makrofinansowej dla Ukrainy

Projekt sprawozdania PE ws decyzji o pomocy makrofinansowej dla Ukrainy

Opinia Jacka Saryusz-Wolskiego w imieniu komisji spraw zagranicznych do sprawozdania (EN)

Środa 25 marca, godz. ok.17:00 – debata plenarna, Parlament Europejski, Bruksela 

Środa 25 marca, godz. ok.18:30 – głosowanie, Parlament Europejski, Bruksela

W tym tygodniu Parlamencie Europejskim również:

Debata na temat płacy minimalnej. W środę (25.03) podczas posiedzenia plenarnego Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata nt. zastosowania płacy minimalnej w sektorze transportu wobec zagranicznych kierowców. Debata jest wynikiem wprowadzenia płacy minimalnej w Niemczech i objęcia wymogiem jej stosowania również zagranicznych przewoźników.

Środa, 25 marca, godz.19.00-22.00, Parlament Europejski, Bruksela

Jak przebiega współpraca energetyczna UE-Rosja. Podczas wtorkowego (24.03) posiedzenia delegacji ds. współpracy parlamentarnej UE-Rosja posłowie omówią aktualny stan współpracy w zakresie energetyki pomiędzy Unią Europejską a Rosją. Przemówienie otwierające wygłosi wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. unii energetycznej Maroš Šefčovič.Wtorek, 24 marca, godz. 13:30-15:00, Parlament Europejski, Bruksela

W regionie:

Młodzieżowy Parlament Europejski (MPE). We wtorek (24.03) o godz. 15.30 w łódzkim biurze europoselskim Jacka Saryusz-Wolskiego rozpocznie się czwarte spotkanie dla młodzieży biorącej udział w IX edycji MPE. W programie e-spotkanie z eurodeputowanym, który przybliży młodzieży „Drogę Polski do Unii Europejskiej”. Uczniowie zmierzą się ponadto z testem wiedzy o UE.

Wtorek 24 marca, godz. 15:30, Biuro Poselskie Jacka Saryusz-Wolskiego, ul. Rewolucji 1905 r. nr 9, III p.,  Łódź

Komentarze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na bieżąco na profilu Twitter @JSaryuszWolski,  Facebook i Google+ 

Kontakt ze mną