Zapowiedzi najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego 22-28.09

Nagroda Sacharowa 2014. Jacek Saryusz-Wolski, wiceprzewodniczący Grupy Europejskiej Partii Ludowej ds. Zagranicznych przedłożył 10 września kandydaturę Euromajdanu, reprezentowanego przez Mustafę Nayem, Rusłanę Łyżyczko, Yelyzavetę Schepetylnykovą i Tetianę Czornowoł, do Nagrody Sacharowa 2014. „Euromajdan stał się prawdziwym europejskim głosem walki o wartości, wolność i prawa człowieka oraz wyrazem europejskiego wyboru Ukrainy, i jako taki zasługuje na najwyższe wyróżnienie ze strony Parlamentu Europejskiego” – tłumaczył w liście uzasadniającym tę nominację. W tym tygodniu we wtorek (23.09) na wspólnym posiedzeniu komisji spraw zagranicznych i komisji ds. rozwoju Parlamentu Europejskiego Jacek Saryusz-Wolski przedstawi zaproponowaną kandydaturę europosłom, którzy na początku października wyłonią swoich trzech faworytów.

 

Komunikat prasowy

 

Wszystkie zgłoszone kandydatury do Nagrody Sacharowa 2014

 

Wtorek 23 września, godz.16:15, Parlament Europejski, Bruksela

 

„Co nas dzieli, co nas łączy w Europie?” – XIV Międzynarodowa Konferencja o Roli Kościoła katolickiego w procesie integracji europejskiej. W piątek oraz sobotę (26-27.09) Jacek Saryusz-Wolski weźmie udział w XIV Międzynarodowej Konferencji o Roli Kościoła katolickiego w procesie integracji europejskiej. Współorganizatorem wydarzenia poświęconego tematowi „Co nas dzieli, co nas łączy w Europie?” jest Grupa Europejskiej Partii Ludowej, której Wiceprzewodniczącym jest Jacek Saryusz-Wolski. W sobotę 27 września wystąpi on na konferencji z przesłaniem o „Nowym otwarciu dla Europy”. 

 

Pełny program konferencji

 

Więcej o konferencji

 

Piątek – sobota, 26-27 września, Centrum Konferencyjne „Dwór w Tomaszowicach”, Modlnica-Kraków

 

Piknik Europejski. Przedstawiciele biura europosła Jacka Saryusz-Wolskiego wraz ze stażystami oraz wolontariuszami wezmą udział w Europejskim Pikniku organizowanym przez Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego z siedzibą w Łodzi. Na przybyłych gości czekać będą liczne atrakcje, a wśród nich m.in.: punkt informacyjny o Unii Europejskiej, kącik plastyczny dla dzieci, prelekcja “Unia Europejska w pigułce” oraz gra miejska “Odkryj Unię Europejską na nowo”.

 

Piątek, 26 września, godz.14:00-18.00, Instytut Europejski, ul.Piotrkowska 262/264 Łódź

 

Komentarze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na bieżąco na profilu Twitter @JSaryuszWolski oraz Facebook

Kontakt ze mną