Zapowiedzi najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego, 2-6.03.2015

Zgromadzenie Polityczne EPL. W poniedziałek i wtorek (2-3.03) Jacek Saryusz-Wolski, Wiceprzewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, weźmie udział w posiedzeniu Zgromadzenia Politycznego Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w Brukseli. Zgromadzenie Polityczne definiuje polityczne cele EPL, przygotowuje stanowisko partii przed Kongresami, decyduje o przyjęciu nowych członków oraz o budżecie tej największej paneuropejskiej rodziny politycznej. Najbliższe spotkanie ma na celu m.in. omówienie przygotowań do październikowego Kongresu EPL.

Poniedziałek 2 marca, godz. 15.00-18:30, Bruksela

Wtorek 3 marca, godz. 9:00 – 12:30, Bruksela

Europejska polityka sąsiedztwa pod lupą europarlamentu. W poniedziałek (2.03) europoseł Jacek Saryusz-Wolski weźmie udział w wysłuchaniu publicznym organizowanym w Parlamencie Europejskim w związku z przeglądem Europejskiej Polityki Sąsiedztwa. W debacie weźmie udział m.in. Grzegorz Gromadski z Instytutu Spraw Publicznych i Hassan Mazen z Universytetu w Kairze.

Program

Poniedziałek 2 marca, godz. 17.00-18:30, Parlament Europejski, Bruksela

Unia energetyczna. Tematowi ogłoszonej w zeszłym tygodniu przez Komisję Europejską strategii dotyczącej powstania unii energetycznej będzie poświęcone czwartkowe (5.03) spotkanie ministrów ds. energii Europejskiej Partii Ludowej, któremu przewodniczy J.Saryusz-Wolski.

Czwartek 5 marca, godz. 8:30, Bruksela

Gala Łodzianin Roku. W piątek (6.03) europoseł Ziemi Łódzkiej Jacek Saryusz-Wolski weźmie udział w uroczystej gali „Łodzinin Roku”. Eurodeputowany jest jedną z kilkunastu osób nominowanych w plebiscycie Dziennika Łódzkiego do nagrody.

Piątek 6 marca 2015, godz. 19:00, Łódź

Komentarze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na bieżaco na profilu Twitter @JSaryuszWolski oraz Facebook 

Kontakt ze mną