Zapowiedź najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego, 22-26.02.2016

W regionie: „Solidarność europejska w obliczu dzisiejszych wyzwań”.  W poniedziałek (22.02) europoseł Jacek Saryusz-Wolski spotka się ze słuchaczami łódzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Heleny Krentz, by porozmawiać o solidarności europejskiej w obliczu dzisiejszych wyzwań stojących przed Unią Europejską.

Poniedziałek 22 lutego, godz. 12:30, Uniwersytet łódzki, ul.Lindleya 5, Łódź 

W najbliższym tygodniu w Parlamencie Europejskim w Brukseli tydzień spotkań komisji parlamentarnych, grup politycznych i mini-sesja plenarna.

Szczyt NATO w Warszawie. We wtorek (23.02) komisja spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego (AFET), której członkiem jest europoseł Jacek Saryusz-Wolski spotka się z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem by przedyskutować priorytety NATO na 2016 rok, w tym szczególnie zbliżający się lipcowy Szczyt NATO w Warszawie.

Pełny program spotkania komisji AFET 23 lutego

Wtorek 23 lutego, godz. 16:00, Parlament Europejski, Bruksela

Mini-sesja Parlamentu Europejskiego. W środę oraz czwartek (24-25.02) Parlament Europejski zbierze się na mini-sesji. W programie m.in. podsumowanie ostatniego szczytu Rady Europejskiej ws. Brexitu oraz migracji.

Program sesji planarnej

Środa-czwartek 24-25 lutego, godz. Od godz. 15:00, Parlament Europejski, Bruksela

W Parlamencie Europejskim również m.in.

Prezentacja „Pakietu Zimowego” w obszarze energii. Na poniedziałkowym posiedzeniu komisji przemysłu, badań i energii Parlamentu Europejskiego (ITRE) komisarz ds. energii i ochrony klimatu Miguel Arias Canete przedstawi europosłom ogłoszony 16 lutego, tzw. „Pakiet Zimowy” Komisji Europejskiej w obszarze energii.  To zestaw pięciu dokumentów odnoszących się do najważniejszych wyzwań energetycznych stojących przed Europą. Pakiet zawiera m.in. kluczowe dla Polski propozycje regionalnego, a nie tylko krajowego ujęcia bezpieczeństwa energetycznego, a także pierwszą w historii strategię dotycząca importu skroplonego gazu ziemnego LNG.|

Komentarz Jacka Saryusz-Wolskiego o nowym rozporządzeniu gazowym – zobacz VIDEO

Poniedziałek 22 lutego, godz. 15:00 – 18:30, sala PHS 1A002, Parlament Europejski, Bruksela

Komentarze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na bieżąco na profilu Twitter @JSaryuszWolski oraz Facebook, Google+ i www.saryuszwolski.pl

Kontakt ze mną