Zapowiedź najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego, 15-19.02.2016

W najbliższym tygodniu w Parlamencie Europejskim w Brukseli tydzień spotkań komisji parlamentarnych.

Ministrowie ds. europejskich EPL. We wtorek (16.02) Jacek Saryusz-Wolski będzie przewodniczył spotkaniu ministrów ds. europejskich wywodzących się z partii członkowskich Europejskiej Partii Ludowej. Ministrowie spotkają się przed Radą UE ds. Ogólnych, która przygotuje stanowisko państw członkowskich na czwartkowy szczyt unijnych szefów państw i rządów. Wiodącymi tematami tych spotkań będzie owoc negocjacji pomiędzy UE a Londynem w świetle nadchodzącego referendum w Wielkiej Brytanii, które rozsądzi czy pozostanie ona we Wspólnocie, jak również kryzys migracyjny i polityka gospodarcza strefy euro.

Wtorek 16 lutego, godz. 8:00-9:00, Silken Berlaymont, Bruksela

Premier Cameron w Parlamencie Europejskim. We wtorek (16.02) Premier Wielkiej Brytanii David Cameron przyjedzie do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, gdzie weźmie udział w Konferencji Przewodniczących PE. Wizyta ta związana jest z czwartkowym szczytem Rady Europejskiej, na którym szefowie państw i rządów UE mają ogłosić propozycję porozumienia z Londynem w świetle nadchodzącego referendum w Wielkiej Brytanii, które zadecyduje o przyszłości tego kraju w UE.

Wtorek 16 lutego, 11:30-13:00, Parlament Europejski, Bruksela

Szczyt Europejskiej Partii Ludowej. O Brexicie oraz kryzysie migracyjnym będą rozmawiali przywódcy Europejskiej Partii Ludowej na szczycie zwołanym na czwartek 18 lutego na kilka godzin przed Radą Europejską. Platformę Obywatelską na szczycie EPL będzie reprezentował po raz pierwszy w funkcji przewodniczącego PO Grzegorz Schetyna, a także wiceprzewodniczący EPL i jej frakcji w Parlamencie Europejskim Jacek Saryusz-Wolski. W spotkaniu weźmie również udział m.in. szef Rady Europejskiej Donald Tusk, przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, a także Angela Merkel (Niemcy), Mariano Rajoy (Hiszpania), Klaus Iohannis (Rumunia), Bojko Borysow (Bułgaria), Viktor Orban (Wegry), Laimdota Straujuma (Łotwa), Enda Kenny (Irlandia) i Nicos Anastasiades (Cypr).

Akredytacja dla dziennikarzy do 17 lutego do godz. 18:00  http://epp.org/1JXQAzu

Czwartek, 18 lutego, godz. 13:30-17:00, Hotel Sofitel, Place Jourdan 1, Bruksela

Komentarze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na bieżąco na profilu Twitter @JSaryuszWolski oraz Facebook, Google+ 
 

Kontakt ze mną