Zapowiedź najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego, 12-18.09.2016

W tym tygodniu europosłowie będą pracować na posiedzeniu plenarnym w Strasburgu.

Komisja Spraw Zagranicznych głosuje nad bezpieczeństwem energetycznym. W poniedziałek, Komisja Spraw Zagranicznych zagłosuje nad opinią na temat rozporządzenia o bezpieczeństwa dostaw gazu autorstwa posła Jacka Saryusz-Wolskiego. Opinia zakłada m.in wzmocnienie transparentności jednolitego rynku energii oraz budowę mechanizmów bezpieczeństwa gazowego opartych na solidarności Państw Członkowskich w ramach regionów. Solidarność oraz bezpieczeństwo i dywersyfikacja dostaw są jednymi z filarów Unii Energetycznej. Na tym samym posiedzeniu głosowana będzie także opinia w sprawie rozporządzenia o mechanizmie wymiany informacji o gazowych umowach międzyrządowych.

Poniedziałek, 12 września, godz. 19.30, WIC 100, Strasburg

Na posiedzeniu plenarnym: szczyt G20 oraz raport o stanie Unii. We wtorek europosłowie wysłuchają informacji o rezultatach szczytu G20 w Hangzhou o odniesieniu do wyzwań globalizacji, rozwoju i walki z bezrobociem. Informacje z ramienia Komisji przedstawi wiceprzewodniczący Jyrki Katainen (Europejska Partia Ludowa), odpowiedzialny za wzrost gospodarczy, inwestycje i konkurencyjność UE.  W środę informacje o stanie Unii Europejskiej przedstawi przewodniczący KE, Jean-Claude Juncker (EPL). Przewodniczący KE poruszy m.in temat wzmocnienia polityki bezpieczeństwa Unii.

Wtorek, 9.00 – 12.20, sala plenarna, Strasburg
Środa, 9.00 – 11.50, sala plenarna, Strasburg

Spotkanie z Dalaj Lamą premierem Czarnogóry. W czwartek, na posiedzeniu Komisji Spraw Zagranicznych posłowie przyjmą Jego Świątobliwość, XIV Dalaj Lamę oraz premiera Czarnogóry Milo Dziukanovicia. Tematem spotkań będą m.in prawa człowieka w Tybecie oraz perspektywy rozszerzenia Unii Europejskiej o kraje bałkańskie.

Czwartek, 8.00 – 10.00, WIC 200, Bruksela

Komentarze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na bieżąco na profilu Twitter @JSaryuszWolski oraz Facebook, Google+ i www.saryuszwolski.pl
 

Kontakt ze mną