Zapowiedź najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego, 10.10 – 16.10.2016

W tym tygodniu europosłowie będą pracować w ramach komisji parlamentarnych i grup roboczych w  Brukseli.

Głosowanie w sprawie finalistów nagrody im. Sacharowa. Poseł Jacek Saryusz-Wolski weźmie udział we wspólnym posiedzeniu komisji Spraw Zagranicznych, Rozwoju i Praw Człowieka, w czasie którego Parlament wybierze osoby nominowane do tegorocznej nagrody im. Sacharowa, przyznawanej za walkę na rzecz praw człowieka i wolności myśli. Kandydatem grupy Europejskiej Partii Ludowej jest lider krymskich Tatarów, dysydent w czasach sowieckich i pierwszy laureat polskiej nagrody Solidarności,  Mustafa Dżemilew.

Wtorek, 11 października, godz. 11.30 – 12.30, sala 4Q2 (JAN), Bruksela

Z wizytą w Parlamencie Europejskim. We wtorek europoseł Jacek Saryusz-Wolski będzie gościł w europarlamencie w Brukseli mieszkańców województwa łódzkiego, którzy zostali przez niego zaproszeni na wyjazd studyjny, by lepiej poznać funkcjonowanie jednej z najważniejszych instytucji Unii Europejskiej.

Wtorek, 11 października, godz. 10.00- 11.30, Parlament Europejski, sala PHS 0C87, Bruksela

Grupa Robocza ds. Zagranicznych Europejskiej Partii Ludowej spotka się z rosyjskimi aktywistami. Przewodniczący Grupy Roboczej ds. Zagranicznych, Jacek Saryusz-Wolski poprowadzi spotkanie z działaczami Fundacji Wolna Rosja i partii politycznej Borysa Niemcowa Parnas. Podczas spotkania poruszany będzie m.in problem korupcji i oligarchizacji zycia politycznego w Rosji oraz wpływu europejskich sankcji gospodarczych na politykę administracji prezydenta Władimira Putina.

Środa, 12 października, 15.00 – 17.00, sala ASP 5H1, Bruksela

W Brukseli również m.in.*:

Europejski System Handlu Emisjami. Komisja Przemysłu, Badań Naukowych i Energii  zagłosuje nad opinią ws. zmiany dyrektywy o Europejskim Systemie Handlu Emisjami (ETS). Prace nad dokumentemz ramienia klubu PO-PSL w Grupie EPL koordynował Jerzy Buzek. Złożone przez EPL poprawki, kluczowe dla polskiego przemysłu i sektora energetycznego, weszły do kompromisów wynegocjowanych z pozostałymi grupami politycznymi. Gwarantują one m.in. większą elastyczność i niezależność w wydawaniu przez Polskę środków na modernizację energetyki (w tym bloków węglowych) oraz ciepłownictwa.

Czwartek, 13 października, godz. 9.00, sala 4Q2 (JAN), PE, Bruksela

KOD w Parlamencie Europejskim. W związku z przyznaniem Europejskiej Nagrody Obywatelskiej w tym tygodniu PE gościł będzie  przedstawicieli Komitetu Obrony Demokracji. Ceremonia wręczenia nagrody odbędzie się w środę. Komitet Obrony Demokracji został nominowany do Europejskiej Nagrody Obywatelskiej, w uznaniu zasług w promowaniu wartości europejskich, przez posłankę Różę Thun.

Środa, 12 października, 17.30,  sala Yehudi Menuhin, PE, Bruksela

Komentarze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na bieżąco na profilu Twitter @JSaryuszWolski oraz Facebook, Google+ i www.saryuszwolski.pl

Kontakt ze mną