Z eurolekcją w Tomaszowie Mazowieckim

Po raz kolejny biuro eurodeputowanego Jacka Saryusz-Wolskiegp odwiedziło II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie odbyło się spotkanie z młodzieżą z klas pierwszych.​

W czasie eurolekcji poruszono zagadnienia związane m.in. z rolą Prezydenta we współczesnym świecie, historią Unii Europejskiej, zasadami funkcjonowania Parlamentu Europejskiego czy też – wprowadzoną przez Traktat z Lizbony – inicjatywą obywatelską.

– Dzięki takim spotkaniom mamy okazję dowiedzenia się czegoś więcej niż mówią na lekcjach nauczyciele, mamy możliwość zadawania wielu nurtujących nas pytań. Takie lekcje umożliwiają w łatwy i przyjemny sposób poszerzenie naszej wiedzy na tematy ważne, jakim jest Parlament Europejski – podsumowała wykład jedna z uczennic.

Uczniowie wykazali się zainteresowaniem oraz wiedzą na tematy europejskie. Wizyta w II LO w Tomaszowie Mazowieckim była kolejną eurolekcją, przeprowadzoną przez biuro poselskie w ramach cyklicznego projektu przybliżania Unii Europejskiej Obywatelom.

Kontakt ze mną