Rusza VII edycja Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego

Biuro europosła Jacka Saryusz-Wolskiego oraz Ośrodek Edukacji Europejskiej i Regionalnej Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego serdecznie zapraszają uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z Łodzi oraz województwa łódzkiego do udziału w VIII edycji Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego.

Dlaczego Młodzieżowy Parlament Europejski?
Młodzieżowy  Parlament Europejski to projekt cykliczny, zainicjowany w 2006 r. przez europosła Jacka Saryusz-Wolskiego, który na stale wpisał się w pejzaż inicjatyw edukacyjnych Łodzi i regionu. Jego celem jest przybliżenie zasad funkcjonowania Parlamentu Europejskiego oraz zachęcenie do aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym. Uczestnicy MPE, w ramach projektu, mają możliwość poszerzenia wiedzy oraz nabycia umiejętności praktycznych takich jak m.in. nauka wystąpień publicznych czy strategie negocjacyjne.

Jak przebiega projekt?
W ramach MPE uczniowie uczestniczą w serii wykładów tematycznych i pracują we frakcjach politycznych, opracowują projekty rezolucji wcielając się w rolę europosłów. Mottem przewodnim tegorocznej VIII edycji projektu jest Partnerstwo Wschodnie ze szczególnym uwzględnieniem obecnej sytuacji na Ukrainie. 

Jak się zgłosić?
Z każdej szkoły w projekcie może wziąć udział od 1 do 7 uczniów. Uczestników MPE zgłaszają nauczyciele wysyłając kartę zgłoszeniową  (do pobrania poniżej) na adres biuro@jaceksaryuszdrupal.workinprogress.pl lub faksem na nr 42 634 78 29.
 

Spotkanie informacyjne
5 lutego 2014 r., w łódzkim biurze poselskim dr. Jacka Saryusz-Wolskiego (ul. Rewolucji 1905 r. nr 9, III p.) o godz. 15.30 odbędzie się pierwsze organizacyjne spotkanie dla opiekunów uczestników VIII MPE.

Nagrody
Laureaci VIII edycji MPE otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez europosła Jacka Saryusz-Wolskiego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie!
 

W załączniku odnajdą Państwo:

Regulamin MPE

Harmonogram MPE

Karta zgłoszeniowa

 

Kontakt ze mną