Posiedzenie Zarządu Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność”

Gościem posiedzenia był poseł do Parlamentu Europejskiego Jacek Saryusz-Wolski.

Polityk mówił o stosunkach Polski z Unią Europejską. 

Zdaniem Europosła tarcia na linii Bruksela – Warszawa wynikają z kryzysu jaki przeżywa Unia Europejska. Jego przyczyny upatruje on w zagrożeniu terroryzmem, kryzysie gospodarczym, Brexicie i problemach z falą imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. 

„Jeżeli nałożyć na siebie te wszystkie rzeczy, to z jednej strony niedobrze, a z drugiej nie należy się dziwić, że to zaczyna pękać „- zaznaczył europoseł.

Polityk nawiązał też do debat w Parlamencie Europejskim dotyczących działań polskiego rządu. 

„Nigdy w historii, żadna opozycja, z żadnego unijnego kraju nie skarżyła na własny kraj, domagając się sankcji. My pierwsi” – podkreślił europoseł. 

Jednocześnie europoseł dodał, że należy doceniać integrację europejską. „Nawet najbardziej burzliwe obrady parlamentarne są lepszym środkiem rozwiązywania sporów międzynarodowych, niż spotkanie na polu bitwy”. 

Na koniec członkowie Zarządu Regionu zadawali gościowi szereg pytań, wśród, których znalazły się takie tematy jak: wiek emerytalny kobiet, reparacje wojenne, napływ imigrantów do Polski ze Wschodu, czy też szanse zachowania własnej tożsamości przez państwa wchodzące w skład UE.

Źródło: TVP Łódź
 

Kontakt ze mną