Poroszenko dziękuje EPP za wspieranie Ukrainy

Specjalne podziękowania dla Europejskiej Partii Ludowej (EPP) złożył dzisiaj przedstawicielom europejskiej chadecji Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Spotkanie to zakończyło dwudniową delegację przedstawicieli największej europejskiej rodziny politycznej w Kijowie.

Szefostwo i członkowie Europejskiej Partii Ludowej i jej frakcji w Parlamencie Europejskim pojechali do Kijowa spotkać się z władzami Ukrainy w związku z obecną sytuacją kryzysową i wojną na wschodzie kraju.

“Odbyliśmy wiele rzeczowych i ważnych rozmów z przedstawicielami ukraińskich władz na temat scenariuszy dla Ukrainy w związku z agresją Rosji, groźbą otwartej wojny, oczekiwaniami Wierchownej Rady wobec Unii Europejskiej oraz w związku ze stowarzyszeniem z UE” powiedział Saryusz-Wolski.

“Politycy ukraińscy oczekują silnych sankcji UE wobec Rosji“ dodał.

Delegacja wysokiego szczebla EPP, w której oprócz Saryusz-Wolskiego wziął udział również m.in. przewodniczący EPP Joseph Daul oraz Przewodniczący Grupy EPP w Parlamencie Europejskim Manfred Weber, spotkała się też z Premierem Jaceniukiem, Przewodniczącym Rady Najwyższej Aleksandrem Turczynowem, Merem Kijowa Witalijem Kliczko, Patriarchą Kijowskiej Cerkwi Prawosławnej Filaretem, przedstawicielami specjalnej misji moitorującej OBWE, liderami Tatarów Krymskich – w tym z Mustafą Dżemilewem, który w tym roku otrzymał z rąk Polski pierwsza w historii Nagrodę Solidarności – oraz ministrami ds. obrony i energii.
 

Depesza PAP o misji EPP do Kijowa
 

Galeria zdjęć z misji

 

Kontakt ze mną