Młodzież z łódzkiego z wizytą u europosła Saryusz-Wolskiego w Brukseli

W tym tygodniu europoseł Jacek Saryusz-Wolski gościł w Brukseli młodzież z województwa łódzkiego, w tym laureatów plebiscytu na Najbardziej Kreatywną Klasę Województwa Łódzkiego, laureatów Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego,  Europejskiej Pisanki, i studentów koła europejskiego Uniwersytetu Łódzkiego. Uczestnicy kilkudniowego wyjazdu studyjnego zwiedzili Parlament Europejski, muzeum europarlamentu „Parlamentarium“, wzięli udział w debacie z europosłem, którą prowadzili dziennikarze Dziennika Łódzkiego oraz TV Toya, i zapoznali się z historią oraz zabytkami Brukseli – miasta, które jest stolicą instytucji europejskich.

Młodzież była żywo zainteresowana sprawami europejskimi. Pytała swojego europosła o funkcjonowanie Parlamentu Europejskiego, o sytuację na wschodzie Europy, o politykę europejską w obszarze bezpieczeństwa i obrony, a także o działania wobec uchodźców.

Wśród uczniów, studentów i ich opiekunów byli m.in. mieszkańcy Wielunia, Łodzi, Pajęczna, Rawy Mazowieckiej, Tomaszowa Mazowieckiego i Kutna.

Obejrzyj debatę z europosłem

 

Kontakt ze mną