Marzenia się spełniają – uczniowie z Sieradza wśród laureatów Euroscoli

“Marzenia się spełniają…” – na spotkaniu pod tym hasłem uczniowie II LO im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu opowiedzieli o swoim udziale w konkursie „Euroscola 2015*”. 

W uroczystości udział wziął Europoseł Ziemi Łódzkiej Jacek Saryusz-Wolski, który docenił młodzież z Sieradza. 

„Drodzy uczniowie „Żeromskiego”!
Serdecznie gratuluję odniesionego sukcesu  – jako jedyna szkoła z województwa łódzkiego znaleźliście się w gronie zwycięzców konkursu „Euroscola 2015”. Cieszę się, że młodzi ludzie z naszego regionu aktywnie interesują się Unią Europejską i polskim członkostwem w europejskiej wspólnocie. Widzą jaki ona ma wpływ na ich miejscowość, region i na nich samych. Nie wiążą ją tylko nowymi drogami, obiektami architektonicznymi, ale przede wszystkim utożsamiają się z Europą i i wartościami na których została zbudowana UE. Taki jest właśnie Wasz zwycięski film „Sieradz od elekcji królów Polski do epoki Internetu” – który nagraliście. Pokazaliście w nim, że Unia to przede wszystkim ludzie, to my, to obywatele. Jeszcze raz serdecznie gratuluje Wam oraz kadrze nauczycielskiej pod której okiem pracowaliście. Kibicuje kolejnym Waszym osiągnięciom”
 – pogratulował uczniom Europoseł Jacek Saryusz-Wolski 

* Euroscola to konkurs wiedzy o Unii Europejskiej skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorami jego edycji w naszym kraju jest Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce. Główną nagrodą jest dofinansowanie wizyty w siedzibie PE w Strasburgu, gdzie odbędzie się spotkanie zwycięzców Euroscoli z całej UE. 

Euroscola to symulacja obrad plenarnych Parlamentu Europejskiego z udziałem uczniów w roli europosłów. Spotkania Euroscoli odbywają się w języku angielskim, francuskim i niemieckim, stąd wymóg by uczniowie posługiwali się jednym z nich. Nagrodą w konkursie jest dofinansowana wizyta w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, podczas której zwycięskie szkoły z całej Europy biorą udział w symulowanych posiedzeniach komisji plenarnych, a następnie obradują podczas „posiedzenia plenarnego” europarlamentu. Konkurs jest dla młodzieży wyjątkową szansą na zapoznanie się z pracą Parlamentu Europejskiego oraz  na spotkanie z europosłami i rówieśnikami z całej Europy.

Więcej o wydarzeniu

 

Kontakt ze mną