Laureaci konkursu „Kraje Zjednoczonej Europy” wyłonieni!

W spalskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego podsumowano II edycję konkursu tematycznego „Kraje zjednoczonej Europy”, nad którym patronat objęli: Jacek Saryusz Wolski- niezależny europoseł ziemi łódzkiej oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. 

Konkurs wnikliwie i rzetelnie sprawdzał wiedzę nie tylko z zakresy problematyki europejskiej, ale również wiedzę obywatelską związaną ze współczesną Polską. 

W podsumowującym spotkaniu oprócz uczniów i nauczycieli uczestniczyli również dyrektorzy szkoły Leon Bartman i Andrzej Łysoń. 

Laureatami dwóch pierwszych miejsc zostali: Bartosz Michalak z klasy IIa i Bartosz Sławiński z Ia, którzy na zaproszenie europosła Jacka Saryusz-Wolskiego pojadą zobaczyć instytucje unijne znajdujące się w Brukseli.

Kolejne miejsca zajęli: Patryk Foltynowicz z IIa, Olaf Piłat z IIb oraz Remigiusz Kapica z IIa. 

– Cieszę się, że będę miał okazję z bliska zobaczyć, jak funkcjonuje Unia Europejska i skonfrontować to z wiedzą teoretyczną, którą zdobyłem przygotowując się do konkursu. Nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą, więc z pewnością wyjazd do Brukseli będzie niezwykle wartościowy- powiedział Bartek Michalak jeden z laureatów konkursu. 

Źródło: Szkoła Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale
 

Kontakt ze mną