Konkurs „Kraje Zjednoczonej Europy” podsumowany!

W spalskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Siatkowej uroczyście podsumowano konkurs tematyczny „Kraje zjednoczonej Europy”.  

Test  pod patronatem europosła Jacek Saryusz Wolskiego oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce sprawdzał wiedzę z szeroko rozumianej wiedzy na temat Europy oraz Unii Europejskiej. 

W zmaganiach konkursowych najlepszy okazał się uczeń z klasy I a Wojciech Wachowicz, który na zaproszenie europosła Jacka Saryusz-Wolskiego pojedzie na wyjazd studyjny do Brukseli. 

Tuż za nim uplasowali się: Aleksandra Świątkowska z klasy II b oraz Piotr Janusz z II a. Wyróżnienia przyznano: Szymonowi Jezierskiemu z II a oraz Michałowi Szabłowiczowi z II b. 

Konkurs, którego celem było rozwijanie wiedzy na temat zjednoczonej Europy został przygotowany i zorganizowany przez nauczycieli historii i wos-u: Aleksandrę Łysoń oraz Radosława Pająka.    

W szkole, w której kształcą się potencjalni reprezentanci Polski zarówno w halowej,  jak i plażowej piłce siatkowej wiedza na temat integracji europejskiej z pewnością będzie wykorzystana w praktyce podczas międzynarodowych zawodów sportowych. 
 

Kontakt ze mną