Kolejne spotkanie Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego zakończone

Trwa X jubileuszowa edycja Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego, 26 lutego odbyło się drugie spotkanie w łódzkim biurze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego, w którym udział wzięli uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z Łodzi i woj. łódzkiego. Młodzi „europosłowie” z zainteresowaniem wysłuchali pierwszego wykładu pt: „Jak funkcjonuje Parlament Europejski? Idea, organizacja, frakcje, zadania”. Po części oficjalnej, przyszedł czas na poznanie swoich partnerów z frakcji oraz pierwszą pracę w grupach.

W dalszych tygodniach: Uczniowie wysłuchają kolejnego wykładu pt: „Jak tworzyć rezolucję?” Czym jest rezolucja Parlamentu Europejskiego oraz jaki jest jej proces uchwalania?”. Zwieńczeniem projektu będzie sesja plenarna Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego, która odbędzie się 10 czerwca 2016 r. w Instytucie Europejskim w Łodzi. Zwycięzcy pojadą do Brukseli.

Kolejne spotkanie 5 kwietnia (wtorek) o godz. 15.30 w biurze posła do Parlamentu Europejskiego, Jacka Saryusz-Wolskiego, ul. Rewolucji 1905, nr 9 (III p.) Łódź.

Kontakt ze mną