Jan Zahradil w Warszawie na zaproszenie europosła Jacka Saryusz-Wolskiego

Poniedziałek, 13 maja
godzina 16.30
Konferencja prasowa Jana Zahradila 
z udziałem europosła Jacka Saryusz-Wolskiego

Biznes Center Club – Pałac Lubomirskich
pl. Żelaznej Bramy 10 
Sala Hiszpańska – 1 piętro 

W najbliższy poniedziałek 13 maja o godz. 16.30 kandydat konserwatywnej europejskiej partii ACRE na szefa Komisji Europejskiej Jan Zahradil będzie w Warszawie, by przedstawić linię polityczną partii na wybory do Parlamentu Europejskiego oraz perspektywy po nich.            

Jan Zahradil jest kandydatem na stanowisko Przewodniczącego Komisji Europejskiej (tzw. Spitzenkandidaten) z ramienia Sojuszu Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (ACRE, Alliance of Conservaties and Reformists in Europe), do której należą Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy.          

EKR liczy obecnie 77 europosłów i ustępuje pod względem liczebności jedynie dwóm największym grupom politycznym w PE – chadeckiej Europejskiej Partii Ludowej oraz lewicowemu Postępowemu Sojuszowi Socjalistów i Demokratów.

Do EKR należy pięć dużych partii krajowych – polskie Prawo i Sprawiedliwość, belgijski Nowy Sojusz Flamandzki, czeska Obywatelska Partia Demokratyczna, Prawdziwi Finowie oraz brytyjska Partia Konserwatywna. W sumie do frakcji należą europosłowie z 19 państw członkowskich.

Poniedziałek, 13 maja
godz. 17.00-18.30
Debata „Quo Vadis, Europe? Where are you going?”

z udziałem Jana Zahradila i europosła Jacka Saryusz-Wolskiego 
Biznes Center Club – Pałac Lubomirskich
pl. Żelaznej Bramy 10 
Sala Hiszpańska – 1 piętro

 

Debata organizowana przez Europejskie Centrum Projektów Pozarządowych„Quo Vadis, Europe? Where are you going?” z udziałem Jana Zahradila i Jacka Saryusz-Wolskiego, którą poprowadzi Daniel Czyżewski (PolskieRadio24.pl). (Debata będzie prowadzona w języku angielskim).

Gospodarzem wydarzenia jest Poseł do Parlamentu Europejskiego Jacek Saryusz-Wolski, „jedynka” na warszawskiej liście Prawa i Sprawiedliwości.

 

 

Kontakt ze mną