Jakub Kosz – uczeń Gimnazjum nr 6 w Tomaszowie Maz. pojedzie do Brukseli!

„Kraje Zjednoczonej Europy” pod takim tytułem Szkoła Podstawowa nr 11 w Tomaszowie Maz. zorganizowała miejski konkurs tematyczny dla uczniów klas drugich i trzecich gimnazjum oraz siódmych szkoły podstawowej nad którym patronat objęli: niezrzeszony poseł do PE Jacek Saryusz Wolski oraz Marcin Witko Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego. 

W rywalizacji, która miała dwuetapowy charakter udział wzięli uczniowie z siedmiu tomaszowskich szkół. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z  pytań na temat Europy, Unii Europejskiej, historii, kultury jak i zabytków oraz postaci słynnych Europejczyków.

Do finałowego etapu zakwalifikowało się 21 uczniów z siedmiu tomaszowskich szkół.

Zwycięzcą konkursu został Jakub Kosz z Gimnazjum nr 6 w Tomaszowie Maz., który razem z opiekunem merytorycznym p. Ewą Rosół, pojedzie na zaproszenie europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na wyjazd studyjny do Brukseli. Kolejne miejsca zajęli Maksymilian Zięba z Zespołu Szkół nr 8 oraz Antoni Węgliński z Gimnazjum nr 7. Wyróżnienia przyznano Krzysztofowi Malinowskiemu z Gimnazjum nr 7 oraz Filipowi Pęczkowi z Zespołu Szkół nr 8.

„Celem konkursu było nie tylko poszerzanie wiedzy na temat Europy, ale również integrowanie tomaszowskiej młodzieży i kształtowanie postawy obywatelskiej. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą, dlatego należą im się szczególne słowa uznania  i  gratulacje”– powiedział Radosław Pająk, pomysłodawca konkursu. 

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 11 w Tomaszowie Maz.

Więcej o konkursie: 

Kontakt ze mną