Jacek Saryusz-Wolski: Zachodnioeuropejskie siły polityczne zostały wprowadzone w błąd

Odnosząc się do debaty na forum Parlamentu Europejskiego, na antenie Polskiego Radia 24 europoseł Jacek Saryusz-Wolski zaznaczył:
„To był dialog głuchych. Niektórzy z polityków, słuchający słów polskiego premiera, byli zamknięci na jakiekolwiek argumenty. Działają oni w złej wierze powtarzając utarte formułki. Ich teksty, wobec premiera Morawieckiego, były z góry przygotowane. Mówią podobnie, jak przedstawiciele Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej i SLD. W ich interesie leży ciągłe atakowanie Polski. Na rękę jest im przejęcie argumentacji, którą sufluje totalna opozycja”.

Dodał także, że : „Z wrodzonej delikatności, kurtuazji i grzeczności polski rząd chciał rozstrzygać wszelkie nieporozumienia po dżentelmeńsku, na argumenty, a także w proeuropejskim stylu. Najpierw były negocjacje z Komisją Europejską, która prowadziła rozmowy w złej wierze i nie była uczciwym arbitrem, a stroną sporu. Nasza postawa spotkała się z ciosem w nos. Dlatego jedynym możliwym rozstrzygnięciem jest doprowadzenie do głosowania na temat praworządności”.

Źródło: wPolityce.pl
 

Kontakt ze mną