Europoseł Jacek Saryusz-Wolski punktuje podwójne standardy Komisji Europejskiej. Nazywam to „Paradoksem Timmermansa”

Przemawiając podczas środowej sesji europarlamentu w Strasburgu poświęconej debacie ws. praworządności w Polsce europoseł Jacek Saryusz-Wolski, powiedział:

„W sprawie problemu korupcji w rządzie na Malcie pan, panie Timmermans, milczy i nie uruchamia procedury. Czy dlatego, że to rząd pańskiej rodziny politycznej – socjalistów? Nie miał pan takich zahamowań żeby wytoczyć działa kłamliwych oskarżeń wobec Polski, przepisując słowo w słowo polskiej totalnej opozycji, broniącej patologii polskich sądów i pozostałości po komunizmie. Nazywam to „Paradoksem Timmermansa” – powiedział europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

„Czyli po pierwsze: milczeć w sprawie korupcji w łonie własnej socjalistycznej rodziny. Po drugie: atakować tych, którzy mając demokratyczny mandat naprawdę zwalczają korupcję, reformując chory, obarczony patologiami, niezreformowany od czasów komunizmu system sądowniczy w Polsce. Po trzecie stawać po stronie tych, którzy chcą chronić i konserwować patologię polskiego systemu sądowego. To zaiste odwrócona hierarchia wartości” – zaznaczył na końcu europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

 

Kontakt ze mną