10 LAT POLSKI W UNII EUROPEJSKIEJ

Europoseł Jacek Saryusz-Wolski już po raz piąty objął patronatem konkurs tematyczny „Kraje zjednoczonej Europy”  skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu tomaszowskiego, a organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Tomaszowie Mazowieckim.

Celem konkursu jest kształtowanie wychowania obywatelskiego oraz rozwijanie wiedzy na temat Europy, Unii Europejskiej  i procesów integracyjnych.  Konkurs będzie miał charakter testu sprawdzającego wiedzę, a jego zwycięzcy w 2015 roku odwiedzą na zaproszenia europosła Jacka Saryusz-Wolskiego Brukselę, gdzie zapoznają się z najważniejszymi instytucjami Unii Europejskiej, w tym z Parlamentem Europejskim.

Tegorocznym motywem przewodnim konkursu jest 10 LAT POLSKI W UNII EUROPEJSKIEJ, zaś ideą poszerzanie wiedzy na temat integracji europejskiej, ale także uświadomienie o znaczeniu i roli Polski w strukturach zjednoczonej Europy.

Główną nagrodą w konkursie jest wyjazd studyjny do Brukseli, ufundowana przez europosła Jacka Saryusz- Wolskiego. Konkurs i jego podsumowanie odbędą się 27 listopada 2014 roku o godzinie 12.00. w sali widowiskowej MDK. Do konkursu należy się zgłaszać w sekretariacie placówki przy ul. Mościckiego 3 lub telefonicznie 44 724 63 34 do 14 listopada 2014 roku.

Wręczenie nagród laureatom połączone będzie z prezentacją przedstawiającą 10-lecie Polski w UE.
 

Kontakt ze mną