1 Bruksela, 20-02-2019
Saryusz-Wolski: Polska powinna iść do wyborów programem dobrej zmiany w UE

Polska powinna iść do wyborów parlamentarnych z programem reformy Unii Europejskiej, czyli naprawienia tego, co złe i pójścia do przodu w tym, co ważne - powiedział w środę europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

Na pytanie, jakie będą najważniejsze zadania do zrealizowania z punktu widzenia polskich interesów w nowym Parlamencie Europejskim, odpowiedział: "sadzę, że na nowo trzeba będzie poukładać stosunki między instytucjami europejskimi a krajami członkowskimi, bo bardzo wiele złego się stało".

Ocenił, że odchodząca Komisja Europejska "wykraczała i wykracza poza traktaty". "Prawdę mówiąc, zostawia Unię Europejską w dużo gorszym stanie, niż ją zastała - skłóconą" - dodał europoseł. Jak dodał, "politycy jednych krajów chcą rządzić innymi, nie mając ku temu mandatu demokratycznego".

Według polityka, należy uporządkować relacje i powrócić do czegoś, co przecież było u zarania - UE to miała być organizacja pokojowa, a nie organizacja, gdzie wszyscy z wszystkimi się kłócą. "Bo jeśli tak, to żadnych wspólnych zadań podjąć nie będziemy mogli" - zaznaczył.

Przeczytaj cały artykuł

Źródło: Interia.pl

 

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie