1 Strasburg, 15-11-2017
Europoseł Jacek Saryusz-Wolski punktuje podwójne standardy Komisji Europejskiej. Nazywam to "Paradoksem Timmermansa"

Przemawiając podczas środowej sesji europarlamentu w Strasburgu poświęconej debacie ws. praworządności w Polsce europoseł Jacek Saryusz-Wolski, powiedział:

"W sprawie problemu korupcji w rządzie na Malcie pan, panie Timmermans, milczy i nie uruchamia procedury. Czy dlatego, że to rząd pańskiej rodziny politycznej - socjalistów? Nie miał pan takich zahamowań żeby wytoczyć działa kłamliwych oskarżeń wobec Polski, przepisując słowo w słowo polskiej totalnej opozycji, broniącej patologii polskich sądów i pozostałości po komunizmie. Nazywam to "Paradoksem Timmermansa" - powiedział europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

"Czyli po pierwsze: milczeć w sprawie korupcji w łonie własnej socjalistycznej rodziny. Po drugie: atakować tych, którzy mając demokratyczny mandat naprawdę zwalczają korupcję, reformując chory, obarczony patologiami, niezreformowany od czasów komunizmu system sądowniczy w Polsce. Po trzecie stawać po stronie tych, którzy chcą chronić i konserwować patologię polskiego systemu sądowego. To zaiste odwrócona hierarchia wartości" - zaznaczył na końcu europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

 

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie