1 Bruksela, 05-02-2017 Copyright European Parliament
Zapowiedź najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego, 06.02. - 12.02.2017

W tym tygodniu europosłowie będą pracować w ramach grup politycznych oraz komisji parlamentarnych w Brukseli.

Podkomisja Bezpieczeństwa i Obrony (SEDE) omówi sytuację w Europie Wschodniej i Kaukazie Południowym. W poniedziałek Podkomisja Bezpieczeństwa i Obrony Parlamentu Europejskiego pochyli się nad nową strategią bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, omówi także intensyfikację rosyjskich działań zbrojnych we wschodniej Ukrainie i rosnący wpływ Moskwy na południowym Kaukazie. Program przewiduję konsultacje z ekspertami Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych oraz czołowymi europejskimi akademikami.

Poniedziałek, 6 lutego, 15.00 - 18.30, ASP 1G3, Parlament Europejski, Bruksela

Spotkanie ministrów ds. europejskich Europejskiej Partii Ludowej. We wtorek chrześcijańscy demokraci z EPL spotkają się w ramach posiedzenia Rady ds. Ogólnych - gremium skupiającego ministrów odpowiedzialnych za integrację europejską. Wśród omawianych tematów znajdzie się m.in polityka UE wobec Rosji oraz przyszłość stosunków transatlantyckich po wyborach prezydenckich w USA. Spotkanie poprowadzi europoseł Jacek Saryusz-Wolski, wiceprzewodniczący Europejskiej Partii Ludowej.

Wtorek, 7 lutego, godz. 8.00 - 9.30, Bruksela

Spotkanie europarlamentarzystów z przewodniczącym Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. W środę delegacja Parlamentu Europejskiego spotka się z Paolo Aillim, przewodniczącym Zgromadzenia Parlamentarnego Sojuszu Północnoatlantyckiego, deputowanym włoskiej centroprawicy. Posłowie będą dyskutować o strategicznych aspektach współpracy Unii z Sojuszem oraz o umocnieniu europejskiego filaru NATO.

Środa, 8 lutego, godz. 13.00 - 14.30, MEP Salon, Parlament Europejski, Bruksela

Komentarze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na bieżąco na profilu Twitter @JSaryuszWolski oraz Facebook i Google+ 

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie