1 Bruksela, 05-12-2016 Copyright European People's Party
Zapowiedź najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego, 05.12. - 11.12.2016

W tym tygodniu europosłowie będą pracować na posiedzeniach komisji i w ramach grup politycznych.

„Europa: wspólnota losów czy wspólnota z rozsądku”? Debata z profesorem Josephem Weilerem. Europoseł Jacek Saryusz-Wolski, członek Komisji Spraw Konstytucyjnych (AFCO) organizuje w najbliższą środę wykład oraz debatę z profesorem Josephem Weilerem, wykładowcą NYU School of Law w Stanach Zjednoczonych. Tematem spotkania będzie dyskusja o przyszłości Europy oraz o politycznych i etycznych podstawach integracji europejskiej. Wśród panelistów wystąpią między innymi poseł EPL Elmar Brok oraz Kazimierz Ujazdowski reprezentujący grupę EKR. Spotkanie odbywa się w ramach cyklu debat European Ideas Network - think tanku Grupy Europejskiej Partii Ludowej. Wstęp otwarty, po wcześniejszej rejestracji.

Środa, 7 grudnia,  17.00 - 19.00, sala JAN 6Q1, PE, Bruksela

W Brukseli również m.in.*:

O unikaniu płacenia podatków. Działania OECD i Unii Europejskiej związane z zapobieganiem erozji podstawy opodatkowania i transferu zysków (ang. Base Erosion and Profit Shifting - BEPS), które są teraz jednym z priorytetów Komisji Europejskiej, będą tematem wtorkowej konferencji organizowanej w bibliotece PE. Działania Parlamentu Europejskiego w tym zakresie przedstawi prof. Dariusz Rosati, koordynator Grupy EPL w Komisji PANA oraz Sprawozdawca w sprawie DAC4.

Wtorek, 6 grudnia, godz. 13.30, Biblioteka Parlamentu Europejskiego (ASP 5D), PE, Bruksela

Wyeliminowanie luki emerytalnej. Posłowie w Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych (EMPL) będą głosować nad projektem opinii w sprawie potrzeby opracowania unijnej strategii mającej na celu wyeliminowanie różnic w emeryturach ze względu na płeć. Różnica między wysokością emerytur kobiet i mężczyzn w Unii Europejskiej wynosi obecnie 39%. Luka emerytalna utrzymuje się mimo programów równościowych i aktów prawnych zabraniających dyskryminacji płacowej. Poseł Agnieszka Kozłowska-Rajewicz koordynuje prace nad dokumentem z ramienia Grupy EPL.

Czwartek, 8 grudnia, godz. 9.00- 11.15, sala JAN 4Q1, PE, Bruksela

*źródło: serwis prasowy Grupy EPL


Komentarze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na bieżąco na profilu Twitter @JSaryuszWolski

 

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie