1 Bruksela, 27-11-2016
Zapowiedź najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego, 28.11. - 04.12.2016

W tym tygodniu europosłowie będą pracować na posiedzeniach komisji i w ramach grup politycznych.

Komisja Spraw Zagranicznych (AFET) głosuje nad umową handlową UE - Kanada. We wtorek rano komisja AFET będzie głosować nad ratyfikacją umowy o wolnym handlu między Unią Europejską a Kanadą, tzw. CETA (Kompleksowa Umowa Gospodarczo-Handlowa). Po południu europosłowie wysłuchają zaś informacji o przebiegu i rezultatach wyborów prezydenckich w Mołdawii, zaobserwowanych nieprawidłowościach i spodziewanym wpływie na przyszłość integracji europejskiej Kiszyniowa.  

Wtorek, 29 listopada, 09.00 - 12.30 oraz 14.30 - 18.00, sala JAN 2Q2, PE, Bruksela

Liberalizacja wizowa jako instrument polityki zagranicznej. Ułatwienia w dostępie do wiz, w tym zniesienie obowiązku wizowego dla niektórych podróżnych (studentów, naukowców, przedsiębiorców) są ważnym elementem europejskiej polityki sąsiedztwa. O związanych z tym szansach i wyzwaniach będą w środę dyskutować parlamentarzyści, eksperci i dyplomaci. Europoseł Jacek Saryusz-Wolski będzie moderatorem jednego z paneli dyskusyjnych.

Wtorek, 29 listopada, 14.00 - 16.00, sala ASP5E3, PE, Bruksela

W Brukseli również m.in.*:

Wdrażanie umowy handlowej UE - Korea. W Komisji Handlu Międzynarodowego (INTA) odbędzie się debata nad projektem sprawozdania w sprawie wdrażania Umowy o Wolnym Handlu między Unią Europejską a Republiką Korei. Umowa między UE a Koreą weszła w życie pięć lat temu. Dzięki niej deficyt handlowy UE w relacjach z Koreą przeistoczył się w nadwyżkę. W zeszłym roku dwustronny handel osiągnął rekordowy poziom ponad 90 mld euro. Autorem sprawozdania ws. wdrażania Umowy o Wolnym Handlu jest poseł Adam Szejnfeld.

Wtorek, 29 listopada, godz. 9.30, Sala Ateliero Spinelli (3G3), PE, Bruksela

*źródło: serwis prasowy Grupy EPL


W regionie:

Kreatywna Klasa łódzkiego 2016.
W poniedziałek odbędzie się Gala podsumowująca „Plebiscyt na Najbardziej Kreatywną Klasę Łódzkiego”. Do konkursu organizowanego przez redakcję Dziennika Łódzkiego oraz europosła Ziemi Łódzkiej Jacka Saryusz-Wolskiego zaproszeni zostali uczniowie gimnazjów, liceów i techników z całego województwa łódzkiego. W tegorocznej edycji plebiscytu uczestniczyło 58 klas z całego województwa. Zwycięzcy plebiscytu - młodzież z klasy III TF z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu – zdobywając rekordową liczbę głosów tj. 107460 pojedzie na zaproszenie Jacka Saryusz-Wolskiego na wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Poniedziałek, 28 listopada, 11.00 – 14.00, Kino Helios (aleja Politechniki 1), Łódź

Komentarze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na bieżąco na profilu Twitter @JSaryuszWolski oraz Facebook, Google+ i www.saryuszwolski.pl

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie