1 Bruksela, 13-11-2016 Copyright European Parliament
Zapowiedź najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego, 14.11. - 20.11.2016

W tym tygodniu europosłowie będą pracować w ramach komisji parlamentarnych i grup roboczych w  Brukseli.

Zgromadzenie Polityczne Europejskiej Partii Ludowej o wyborach w USA i kryzysie migracyjnym. Wiceprzewodniczący EPL, poseł Jacek Saryusz-Wolski weźmie udział w Zgromadzeniu Politycznym europejskich chrześcijańskich demokratów. Tematem spotkania są przygotowania do szczytu Europejskiej Partii Ludowej na Malcie w 2017 roku, wpływ wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych na stosunki transatlantyckie oraz działania Unii Europejskiej zmierzające do uporządkowania procesów migracyjnych w Europie.

Poniedziałek, 14 listopada, 15.00 - 18.30, sala JDE 52, Komitet Regionów, Bruksela

Wtorek, 15 listopada,  9.30 - 13.00, sala JDE 51, Komitet Regionów, Bruksela


Z wizytą w Parlamencie Europejskim. W środę europoseł Jacek Saryusz-Wolski będzie gościł w Parlamencie w Brukseli studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łodzi, którzy zostali przez niego zaproszeni na wyjazd studyjny, by lepiej poznać funkcjonowanie jednej z najważniejszych instytucji Unii Europejskiej.

Środa, 16 listopada, godz. 11.30- 13.30, Parlament Europejski, sala PHS 5 B 35, Bruksela 

W Wiedniu o niebezpieczeństwie Gazociągu Północnego. Poseł Jacek Saryusz-Wolski będzie jednym z panelistów konferencji na temat zagrożeń związanych z rozbudową Gazociągu Północnego przez Gazprom. Tzw. Nord Stream II zwiększy uzależnienie Europy od rosyjskiego monopolisty, umocni polityczną dominację Rosji w naszym regionie i jest zagrożeniem dla europejskiej przyszłości Ukrainy. Konferencję z udziałem międzynarodowych ekspertów organizuje Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Austrii.

Piątek, 18 listopada, 09.15 - 14.45, Budynek Sekretariatu Wspólnoty Energetycznej, Am Hof 3-4, Wiedeń

W Brukseli również m.in.*:

Grupa Robocza ds. Jednolitego Rynku Cyfrowego o geoblokowaniu. Propozycja Komisji Europejskiej dotycząca zakazu geoblokowania będzie tematem dziesiątego spotkania grupy roboczej PE ds. Jednolitego Rynku Cyfrowego. Komisja Europejska zaproponowała w maju, by przedsiębiorcy w określonych sytuacjach nie mogli odmawiać sprzedaży lub różnicować cen dla konsumentów ze względu na obywatelstwo czy miejsce zamieszkania klienta. Grupie roboczej poseł Róża Thun.

Poniedziałek, 14 listopada 2016, godz. 16.00, sala JAN 6Q1, PE, Bruksela

5G – przyszłość telekomunikacji. Potencjał do rozwoju technologii 5G w Europie - to temat śniadania roboczego pt. "Budowanie europejskiego społeczeństwa cyfrowego". Rosnąca w zawrotnym tempie popularność urządzeń mobilnych wymusza rozwój stosownej infrastruktury. 5G wydaje się dobrą odpowiedzią na rosnące oczekiwania europejskich konsumentów. Gospodarzem wydarzenia jest poseł Michał Boni.

Czwartek, 17 listopada, godz. 8.00, Salon Poselski, PE, Bruksela

Komentarze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na bieżąco na profilu Twitter @JSaryuszWolski oraz Facebook, Google+ i www.saryuszwolski.pl

 

 

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie