1 Maastricht, 16-10-2016 Copyright European People's Party
Zapowiedź wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego, 17.10 - 23.10.2016

W tym tygodniu europosłowie będą pracować w ramach komisji parlamentarnych i grup politycznych w Brukseli, a europejscy chrześcijańscy demokraci spotkają się na szycie w Maastricht.

Szczyt EPL o migracji, relacjach z Rosją i handlu. W czwartek w Maastricht odbędzie się szczyt szefów państw i rządów Europejskiej Partii Ludowej, której wiceprzewodniczącym jest europoseł Jacek Saryusz-Wolski. Udział w posiedzeniu zapowiedzieli m.in. przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, kanclerz Angela Merkel, premier Victor Orban. Spotkanie ma na celu przygotowanie szczytu Rady Europejskiej, który odbędzie się tego same dnia. Głównymi tematami posiedzenia będą migracja, relacje Unii Europejskiej z Rosją oraz handel.

Czwartek, 20 października 2016, godz. 11:30-15:30, Provincie Limburg – Gouvernement aan de Maas, Limburglaan 10, Maastricht

W Brukseli również m.in.*:

Europejski Tydzień Kodowania - wystawa Generacja Koderów: urodzeni w bibliotekach. Promocja europejskiej agendy cyfrowej i bibliotek publicznych jako idealnych miejsc do prowadzenia warsztatów kodowania dla wszystkich grup społecznych - to cel wystawy "Generacja Koderów: urodzeni w bibliotekach". Oprócz wystawy organizatorzy, wśród nich poseł Michał Boni, zadbali o szereg warsztatów i szkoleń z zakresu umiejętności cyfrowych. 

Wtorek - Środa, 18-19 października, Balkon 5G, PE, Bruksela

Światowa Konferencja ONZ o miastach. Konferencja Organizacji Narodów Zjednoczonych poświęcona mieszkalnictwu i zrównoważonemu rozwojowi obszarów miejskich zwoływana jest co 20 lat. Jej tegoroczne, trzecie wydanie będzie poświęcone przyjęciu przez ONZ tzw. Nowej Agendy Miejskiej, która wyznaczy priorytety rozwoju miast na świecie w oparciu o cele zrównoważonego rozwoju ONZ. Jan Olbrycht jako członek komisji rozwoju regionalnego oraz przewodniczący parlamentarnej Intergrupy URBAN oraz Bogdan Wenta - członek komisji rozwoju, będą na niej reprezentantami Parlamentu Europejskiego. Siedmioosobowa delegacja posłów jest częścią oficjalnej delegacji UE na konferencję ONZ.

Sobota - czwartek, 15-20 października, Quito, Ekwador

Komentarze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na bieżąco na profilu Twitter @JSaryuszWolski oraz Facebook, Google+ i www.saryuszwolski.pl

 

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie