1 Bruksela, 18-04-2016
Zapowiedź najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego, 18-22.04.2016

W tym tygodniu w Brukseli tydzień prac w ramach komisji parlamentarnych.

Walka z propagandą skierowanej przeciwko UE. We wtorek (19.04) komisja spraw zagranicznych, której członkiem jest europoseł Jacek Saryusz-Wolski, organizuje wysłuchanie publiczne poświęcone walce z propagandą skierowaną przeciwko UE przez kraje trzecie i zbudowaniu służącej temu strategicznej komunikacji w UE. 

Wtorek 19 kwietnia, godz. 15:00-16:30, Parlament Europejski, Bruksela

Konsekwencje dla Ukrainy - po holenderskim referendum. We wtorek (19.04) delegacja Parlamentu Europejskiego do Komisji Parlamentarnej Stowarzyszenia UE-Ukraina, której członkiem jest europoseł Jacek Saryusz-Wolski, wysłucha opinii serwisu prawnego Parlamentu Europejskiego dotyczącej konsekwencji prawnych holenderskiego referendum ws. ratyfikowania umowy stowarzyszeniowej między Unią Europejska i Ukrainą z 6 kwietnia. Europosłowie będą również debatowali  nt. sytuacji skazanej w Rosji na 22 lat łagru ukraińskiej pilotki i posłanki Rady Najwyższej Nadii Sawczenko z jej prawnikiem Markiem Feyginem. 

Wtorek 19 kwietnia, godz. 13:00 – 15:00, Parlament Europejski, Bruksela

W Parlamencie Europejskim również m.in.*:

Dostarczanie przesyłek w handlu elektronicznym w UE. We wtorek (19.04) już po raz siódmy spotka się w Brukseli grupa robocza PE ds. Jednolitego Rynku Cyfrowego. Tematem dyskusji europosłów z ekspertami, przedstawicielami krajowych operatorów pocztowych i przedsiębiorców oferujących innowacyjne usługi pocztowe, będzie rynek dostarczania przesyłek w UE i sposoby poprawienia jego funkcjonowania. Dyskusja będzie dotyczyła zwłaszcza aspektu transgranicznego, jako że znacząca ilość europejskich transakcji online nie dochodzi do skutku przez brak odpowiedniej możliwości dostarczenia towaru lub zbyt wysoką cenę tej usługi. Jednym z zaproszonych gości jest Pan Rafał Brzoska – prezes polskiej firmy Inpost, która operuje w kilkunastu krajach Europy. 

Wtorek 19 kwietnia, godz.15:00, Parlament Europejski, Bruksela

Mądra i bezpieczna Europa Cyfrowa. W czwartek (21.04) w Parlamencie Europejskim odbędzie się konferencja "Mądra i bezpieczna Europa Cyfrowa" poświęcona budowie przestrzeni cyfrowej w Europie. Rozwój Europejskiego Wspólnego Rynku Cyfrowego wymaga wypracowania zasad i gwarancji zarówno bezpieczeństwa sieci i danych, jak również ochrony danych osobowych i prywatności. W debacie wezmą udział przedstawiciele Agencji UE ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA), Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego oraz przedstawiciele biznesu zajmujący się cyberbezpieczeństwem.

Czwartek 21 kwietnia, godz. 12:30-14:30, Parlament Europejski, Bruksela

*źródło: serwis prasowy Grupy EPL


Komentarze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na bieżąco na profilu Twitter @JSaryuszWolski oraz Facebook, Google+ i www.saryuszwolski.pl

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie