1 Bruksela, 05-04-2016 Copyright: European People's Party
Kwietniowe Zgromadzenie Polityczne Europejskiej Partii Ludowej

Kwiecień w Brukseli otworzyło dwudniowe Zgromadzenie Polityczne Europejskiej Partii Ludowej (EPL), której wiceprzewodniczącym jest Jacek Saryusz-Wolski. Zgromadzenie Polityczne definiuje polityczne cele EPL, przygotowuje stanowisko partii przed Kongresami, decyduje o przyjęciu nowych członków oraz o budżecie tej największej paneuropejskiej rodziny politycznej.

Reprezentanci partii członkowskich I stowarzyszonych EPL zebrani w poniedziałek i wtorek (4-5.04) na brukselskich obradach zostali poinformowani o postępie prac w instytucjach, w których obecne są frakcje EPL: Parlamencie Europejskim, Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy, Komitecie Regionów, Zgromadzeniu Parlamentarnym Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie oraz Zgromadzeniu Parlamentarnym EURONEST.

Jacek Saryusz-Wolski zdał relacje z ostatniego Zgromadzenia Parlamentarnego EURONEST I poprzedzającego go spotkania delegacji EPL w EURONEST, któremu przewodniczył.

Drugiego dnia Zgromadzenia odbyła się debata na temat przeciwdziałania terroryzmowi w Europie z udziałem ekspertów, m.in. Gilles’a de Kerchove’a, koordynatora UE ds. przeciwdziałania terroryzmowi oraz Koen’a Geens’a, ministra sprawiedliwości Belgii.

Europejska Partia Ludowa przyjęła również rezolucję na temat konfliktu w Górskim Karabachu (Przeczytaj Rezolucję. Tekst w języku angielskim).

Wydarzeniem towarzyszącym Zgromadzenia Politycznego EPL była coroczna debata EPL z udziałem gości wysokiego szczebla, tzw.  St. Gery Dialogue. Tegoroczna edycja była poświęcona  miejscu Unii Europejskiej w gospodarce światowej. Głównym gościem był Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk (Zapoznaj się z treścią wystąpienia. Tekst wystąpienia w języku angielskim).

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie