1 Bruksela, 20-03-2016
Zapowiedź najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego, 20-25.03.2016

V Sesja Zgromadzenia Parlamentarnego Partnerstwa Wschodniego  EURONEST. Europosłowie i parlamentarzyści krajów Partnerstwa Wschodniego spotkają się w Brukseli na dwudniowym posiedzeniu Zgromadzenia Parlamentarnego Partnerstwa Wschodniego EURONEST (21-22 marca). Przedmiotem dyskusji na forum plenarnym i w ramach komisji oraz grup roboczych będzie ocena sytuacji w Armenii, Azerbejdżanie, na Białorusi, w Gruzji, Mołdawii i na Ukrainie, jak również ocena samego unijnego programu Partnerstwa Wschodniego (PW). Jedna z debat poświęcona będzie również przyszłości tej unikalnej platformy współpracy międzyparlamentarnej, która po 5-latach funkcjonowania i wobec dynamicznej sytuacji politycznej w krajach PW, wymaga zdaniem jej członków reformy. Podczas dwóch dni obrad i prac w komisjach, jego uczestnicy przyjmą szereg rezolucji, w tym tę dotyczącą wieloletniego budżetu UE i jego wpływu na współpracę gospodarczą z krajami PW, której współautorem jest europoseł Jacek Saryusz-Wolski. Jacek Saryusz-Wolski, który jako przewodniczący rodziny Europejskiej Partii Ludowej (EPP) w EURONEST, będzie również w niedzielę 20 marca przewodniczył spotkaniu chadeckich europosłów z parlamentarzystami z krajów Partnerstwa Wschodniego wywodzącymi się z partii stowarzyszonych z EPP. Poprzedzi ono samo Zgromadzenie Parlamentarne EURONEST.

Komunikat zapowiadający V sesje Zgromadzenia Parlamentarnego EURONEST

Niedziela 20 marca, spotkanie w ramach rodziny politycznej EPP pod przewodnictwem Jacka Saryusz-Wolskiego, Bruksela

Poniedziałek-wtorek 21-22 marca, Parlament Europejski, Bruksela


Sytuacja na Białorusi. We wtorek (22.03) członkowie komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego (AFET), w tym europoseł Jacek Saryusz-Wolski, oraz podkomisji Praw Człowieka (DROI) wysłuchają sprawozdania specjalnego przedstawiciela UE ds. praw człowieka Stavrosa Lambrinidisa z jego ostatniej wizyty na Białorusi (w dniach 8–11 marca). W spotkaniu i dyskusji wezmą również udział przedstawiciele białoruskiej opozycji.

Pełny program spotkania komisji AFET

Wtorek 22 marca, Parlament Europejski, Bruksela

Komentarze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na bieżąco na profilu Twitter @JSaryuszWolski oraz Facebook, Google+ i www.saryuszwolski.pl

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie