1 Warszawa, 26-01-2016
Z gratulacjami od Europejskiej Partii Ludowej

Szczere gratulacje dla nowo wybranego przywódcy Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny od szefa Europejskiej Partii Ludowej Josepha Daula, przyjechał złożyć na zjeździe PO w Warszawie Jacek Saryusz-Wolski, wiceprzewodniczący EPL i jej frakcji w Parlamencie Europejskim. Odczytał on list od Josepha Daula, w którym oprócz gratulacji znalazły się słowa uznania dla roli jaką PO odgrywa w Europie:

„Platforma Obywatelska od przeszło 12 lat jest jedną z najważniejszych chadeckich partii europejskich, odgrywającą zasadniczą rolę w procesie umacniania wspólnych europejskich wartości w naszej rodzinie politycznej, jakimi są godność ludzka, wolność, sprawiedliwość, subsydiarność i solidarność, która zawsze musi iść w parze z odpowiedzialnością” napisał szef europejskich chadeków.

„Platforma Obywatelska zawsze była lojalnym i ważnym partnerem Europejskiej Partii Ludowej, tak samo jak Wasz kraj był nim dla Europy. Dowodem na to są liczne wybitne europejskie osobistości wywodzące się z Waszych szeregów. (…) Europejska Partia Ludowa zawsze mogła liczyć na Waszych ministrów i Waszą delegację w Parlamencie Europejskim,  i oczywiście na Jacka Saryusz-Wolskiego jako wiceprzewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej” podkreślił Daul.

Na zakończenie wystąpienia w warszawskim Hotelu Gromada Jacek Saryusz-Wolski  dodał od siebie kilka słów, mówiąc:

„Przed Europą, i Polską pośrednio również, trudny czas, wymagający trudnych decyzji i trudnych działań, aby zapewnić Polsce i naszym obywatelom pokój i bezpieczeństwo. To było głównym przesłaniem chrześcijańskich Ojców założycieli Unii Europejskiej. To jest korzeniem europejskiego projektu, którego musimy dzisiaj bronić; w tym Platforma Obywatelska w ramach tej rodziny politycznej. Europejska Partia Ludowa, jako największa paneuropejska partia polityczna, liczy na Platformę Obywatelską i mówi jej „bądźcie silni dla naszego wspólnego dobra”. Platforma w EPP jest także nieodzowna Polsce, i takie było przekonanie kiedy na początku 2001 roku w imieniu trzech tenorów zawoziłem nasz wniosek o członkostwo. Nieobecność Polski w największej rodzinie politycznej jest dla Polski nie do przyjęcia i byłaby wysoce szkodliwa. To jest dodatkowy ciężar, który niesiemy na swoich barkach. Ważne jest ażeby nie zabrakło silnego polskiego głosu w najważniejszej chadeckiej europejskiej rodzinie politycznej”.

Zobacz całe wystąpienie wiceprzewodniczącego Jacka Saryusz-Wolskiego [VIDEO]

 

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie