1 Bruksela, 24-01-2016 Copyright: European Parliament
Zapowiedź najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego, 25-29.01.2016

W najbliższym tygodniu w Brukseli m.in. przygotowania do lutowej sesji planarnej europarlamentu.

Prezydium Europejskiej Partii Ludowej o wyzwaniach stojących przed UE. W środę (27.01) Jacek Saryusz-Wolski, wiceprzewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, weźmie udział w wyjazdowym posiedzeniu Prezydium EPL, podczas którego władze partii przedyskutują m.in najważniejsze wyzwania stojące w tej chwili przed UE, w tym referendum na temat pozostania Wielkiej Brytanii w UE, kryzys migracyjny, sytuacje we wschodnim i południowym sąsiedztwie UE.

Środa 27 stycznia, 12:30-22:30, okolice Brukseli

Zgromadzenie polityczne EPL. W czwartek i piątek (28-29.01) Jacek Saryusz-Wolski, wiceprzewodniczący Europejskiej Partii Ludowej i jej frakcji w Parlamencie Europejskim, weźmie udział w posiedzeniu Zgromadzenia Politycznego EPL w Brukseli. Zgromadzenie Polityczne definiuje polityczne cele EPL, przygotowuje stanowisko partii przed Kongresami, decyduje o przyjęciu nowych członków oraz o budżecie tej największej paneuropejskiej rodziny politycznej. Jednym z tematów poruszanych podczas Zgromadzenia będzie kwestia Brexitu i trwających obecnie negocjacji między Wielką Brytanią i UE.

Czwartek 28 stycznia, godz. 15.30 - piątek 29 stycznia godz. 13.00, Komitet Regionów, Bruksela

Ogłoszenie wyniku wyborów na nowego przewodniczącego PO. We wtorek (26.01) Jacek Saryusz-Wolski weźmie udział w wydarzeniu, podczas którego ogłoszony zostanie nowy przywódca Platformy Obywatelskiej. Następnie europoseł weźmie udział w wyjazdowym posiedzeniu klubu parlamentarnego PO.

Wtorek 26 stycznia, Warszawa

W Parlamencie Europejskim również*:

Kolejny krok w stronę rewizji budżetu UE
. W środę (27.01) odbędzie się drugie spotkanie grupy monitorującej, utworzonej w ramach komisji budżetowej w celu przygotowania rewizji wieloletnich ram finansowych (WRF) 2014-2020. Podczas spotkania posłowie przyjrzą się bliżej dotychczasowej implementacji programów Horyzont 2020 oraz mechanizmowi Łącząc Europę. Odniosą się także do prognoz obecnej perspektywy finansowej na przyszłe lata, aż do roku 2020.

Środa, 27 stycznia, godz. 15.00, Parlament Europejski, Bruksela

Grupa EPL omawia przegląd wieloletniego budżetu UE oraz społeczne aspekty Europy. W czwartek i piątek (28-29) w Bratysławie odbędzie się posiedzenie Biura Grupy Europejskiej Partii Ludowej (EPL), czyli organu odpowiedzialnego za strategiczne i polityczne decyzje grupy politycznej. Posłowie EPL skupią się na omówieniu dwóch obszarów tematycznych, które zaowocują dokumentami programowymi Grupy EPL na ten temat. Pierwszym z nich jest przyszłość Europy społecznej, drugim rewizja wieloletnich ram finansowych na lata 2014-2020. Poza posłami Grupy EPL, w obradach udział wezmą m.in. Marianne Thyssen, europejska komisarz ds. zatrudnienia, spraw społecznych, umiejętności i mobilności oraz Kristalina Georgieva, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej odpowiedzialna za budżet i zasoby ludzkie.

Czwartek 28 stycznia – piątek 29 stycznia, Bratysława, Słowacja

* źródło: Biuro prasowe Grupy EPL


W regionie:

Eurolekcja o Parlamencie Europejskim dla licealistów. W piątek (29.01) przedstawiciele biura europosła Jacka Saryusz-Wolskiego poprowadzą eurolekcję, podczas której przybliżą licealistom z Łodzi historię, kompetencje oraz zasady funkcjonowania Parlamentu Europejskiego. Program „Eurolekcje” to projekt prowadzony przez biuro europosła Jacka Saryusz-Wolskiego z myślą o uczniach szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z Łodzi oraz woj. łódzkiego. Zgłoś udział do projektu: biuro@jaceksaryusz-wolski.pl

Piątek, 29 września, godz.13.00, VI Liceum Ogólnokształcące w Łodzi, ul. Podmiejska 21

Komentarze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na bieżąco na profilu Twitter @JSaryuszWolski oraz Facebook, Google+ 

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie