1 06-12-2015 Copyright © European People's Party
Zapowiedź najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego, 7-11.12.2015

Spotkanie z komisarzami UE z rodziny Europejskiej Partii Ludowej. We wtorek (8.12) Prezydium Grupy Europejskiej Partii Ludowej (EPL), w tym jej wiceprzewodniczący Jacek Saryusz-Wolski, spotka się z komisarzami UE wywodzącymi się z partii członkowskich EPL, m.in szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckerem, komisarzem ds. gospodarki cyfrowej Guntherem Oettingerem, komisarzem ds. klimatu i energii  Miguelem Ariasem Canete i innymi. Przedmiotem dyskusji będą bieżące sprawy europejskie.

EPL w Komisji Europejskiej

Wtorek 8 grudnia, godz. 20:00, Bruksela

Przygotowanie do grudniowej sesji planarnej. W środę (2.12) europoseł Jacek Saryusz-Wolski weźmie udział w spotkaniu Grupy Europejskiej Partii Ludowej, podczas którego europosłowie przygotują stanowisko tej największej frakcji politycznej w Parlamencie Europejskim na ostatnią w tym roku sesję plenarną w Strasburgu. Gościem środowego spotkania Grupy EPL będzie szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Środa 9 grudnia, godz. 15:00, Parlament Europejski, Bruksela

Zgromadzenie Polityczne EPL. W czwartek i piątek (10-11.12) Jacek Saryusz-Wolski, wiceprzewodniczący Europejskiej Partii Ludowej (EPL), weźmie udział w posiedzeniu Zgromadzenia Politycznego EPL w Brukseli. Zgromadzenie Polityczne definiuje polityczne cele partii, przygotowuje stanowisko partii przed Kongresami, decyduje o przyjęciu nowych członków oraz o budżecie tej największej paneuropejskiej rodziny politycznej. 

Czwartek-piątek 10-11 grudnia, Bruksela

W Parlamencie Europejskim w tym tygodniu również m.in.*:

7. Europejski Szczyt Innowacji.
Od poniedziałku do czwartku (7-10.12) w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbędzie się siódmy Europejski Szczyt Innowacji. W ramach wydarzenia zorganizowano kilkadziesiąt sesji na temat potencjału nowych technologii i rozwiązań w dziedzinach takich jak: energetyka, przemysł, ochrona środowiska, rolnictwo, zdrowie, transport i bezpieczeństwo. Szczyt będzie okazją dla liderów z różnych sektorów do omówienia strategii i instrumentów niezbędnych do promowania innowacji w gospodarce. W tym roku organizatory konferencji wystąpią też o powołanie „Paktu na rzecz innowacji”, czyli ambitnej i konkretnej wizji tego jak innowacje mogą wpłynąć na gospodarkę i społeczeństwo Europy. Prace nad pakietem mają zjednoczyć lokalnych, regionalnych, krajowych i unijnych decydentów innowacyjności. 

Program wydarzenia

Poniedziałek-czwartek 7-10 grudnia, Parlament Europejski, Bruksela

*źródło: Dział prasowy Grupy EPL w Parlamencie Europejskim

W regionie:

Konkurs „Europejska Bombka".
Europoseł Jacek Saryusz-Wolski zaprasza do udziału w IV edycji konkursu pt: „Europejska Bombka". Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej o tematyce świątecznej. Do udziału zaproszeni są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Łodzi i województwa łódzkiego. Termin nadsyłania prac upływa 21 grudnia 2015 r. 

Więcej o konkursie 

Eurolekcja o Parlamencie Europejskim dla licealistów. W poniedziałek (7.12) oraz we czwartek (10.12) przedstawiciele łódzkiego biura europosła Jacka Saryusz-Wolskiego poprowadzą eurolekcje, podczas której przybliżą licealistom historię, kompetencje oraz zasady funkcjonowania Parlamentu Europejskiego. Program „Eurolekcje” to projekt prowadzony z myślą o uczniach szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z Łodzi oraz woj. łódzkiego. 
Zgłoszenia: biuro@jaceksaryusz-wolski.pl

Poniedziałek, 7 grudnia, godz.9.50, XXV LO, ul. Podhalańska 2a, Łódź
Czwartek, 10 grudnia, VIII LO w Łodzi, ul. Pomorska 105, Łódź


Komentarze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na bieżąco na profilu Twitter @JSaryuszWolski oraz Facebook, Google+ 

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie