1 29-11-2015 copyright © European Parliament
Zapowiedź najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego, 30.11-4.12.2015

Mini-sesja plenarna PE. W środę (2.12) europoseł Jacek Saryusz-Wolski weźmie udział w mini-sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Brukseli.  W programie m.in. oświadczenie Komisji Europejskiej ws. pakietu dotyczącego gospodarki o obiegu zamkniętym, tzw. circular economy. 

Program mini-sesji plenarnej w pigułce

Oglądaj mini-sesję plenarną na żywo

Środa 2 grudnia, godz. 15:00, Parlament Europejski, Bruksela

W Parlamencie Europejskim w tym tygodniu również*:

Tworzenie szans dla młodych na europejskim rynku pracy
. W czwartek (3.12), posłowie w komisji zatrudnienia i spraw socjalnych będą głosować nad sprawozdaniem w sprawie strategii nabywania umiejętności służących zwalczaniu bezrobocia ludzi młodych. Raport skupia się  na kreowaniu partnerstw pomiędzy sektorem edukacji a biznesem, a także włączeniu samej młodzieży i reprezentujących jej interesy organizacji we wszelkie działania na rzecz poprawy jej sytuacji na rynku pracy. Zwraca także uwagę na konieczność rozwoju umiejętności zwiększających szanse na zatrudnienie młodzieży oraz na tworzenie warunków rozwoju przedsiębiorstw i ułatwianie młodym ludziom zakładanie własnych firm. Główny nacisk położony jest na uczenie przedsiębiorczości na wszystkich etapach edukacji. Sprawozdanie wskazuje także na potrzebę wspierania młodzieży z grup nieuprzywilejowanych w uzyskiwaniu odpowiednich umiejętności zawodowych i społecznych. 

Czwartek 3 grudnia, godz. 9:30, Parlament Europejski, Bruksela

Ruszają rozmowy o rewizji wieloletniego budżetu UE. Podczas czwartkowego (3.12) posiedzenia komisji budżetowej odbędzie się pierwsza debata na temat rewizji budżetu UE na lata 2014-2020 (tzw. wieloletnich ram finansowych - WRF). Jej celem jest zaprezentowanie pierwszego dokumentu roboczego w tej sprawie i naszkicowanie zakresu rozpoczynających się właśnie dyskusji, które potrwają przez kolejne kilka miesięcy. Zakończą się one raportem Parlamentu Europejskiego, który przedstawi swoje żądania wybiegając przed propozycję Komisji Europejskiej w sprawie przeglądu WRF, która musi zostać przedstawiona do końca przyszłego roku. 

Czwartek 3 grudnia 2015, godz. 09:45, Parlament Europejski, Bruksela

Współpraca rozwojowa a sektor wydobywczy. We wtorek (1.12) w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata "Partnerstwo na rzecz rozwoju w sektorze górniczym". Podczas dyskusji w formie okrągłego stołu, przedstawiciele Komisji Europejskiej, unijnej dyplomacji (Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych) oraz sektora wydobywczego i organizacji pozarządowych dokonają oceny potencjału partnerstwa dla rozwoju w obszarze górnictwa i omówią dalsze kroki w zakresie współpracy na szczeblu europejskim. 

Wtorek 1 grudnia, godz. 12.30-14.00, Parlament Europejski, Bruksela

*źródło: Dział prasowy Grupy EPL w Parlamencie Europejskim

W regionie:


Konkurs „Europejska Bombka". Europoseł Jacek Saryusz-Wolski zaprasza do udziału w IV edycji konkursu pt: „Europejska Bombka". Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej o tematyce świątecznej. Do udziału zaproszeni są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Łodzi i województwa łódzkiego. Termin nadsyłania prac upływa 21 grudnia 2015 r. 

Więcej o konkursie

Finał Konkursu „Kraje Zjednoczonej Europy”. W czwartek (3.12, godz. 13.30) w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury  w Tomaszowie Mazowieckim odbędzie się finał VI edycji konkursu „Kraje Zjednoczonej Europy” skierowanego do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z powiatu tomaszowskiego. Patronat honorowy nad konkursem objął Jacek Saryusz-Wolski Poseł do Parlamentu Ziemi Łódzkiej oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Zadaniem konkursowym jest rozwiązanie testu z zakresu historii, geografii, kultury, polityki, wiedzy o organizacjach międzynarodowych oraz instytucjach unijnych. Nagrodą główną dla zwycięzcy jest wyjazd studyjny do Brukseli ufundowany przez europosła Jacka Saryusz-Wolskiego.

Czwartek 3 grudnia, godz. 13:30, Młodzieżowy Dom Kultury w Tomaszowie Mazowieckim (ul. Prezydenta Ignacego Mościckiego 3)

Komentarze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na bieżąco na profilu Twitter @JSaryuszWolski oraz Facebook, Google+

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie