1 15-11-2015 Jacek Saryusz Wolski fot. Copyright © European People's Party
Zapowiedź najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego, 16-20.11.2015

W najbliższym tygodniu w Parlamencie Europejskim przygotowanie do listopadowej sesji plenarnej. Europoseł Jacek Saryusz-Wolski będzie również gościł w Brukseli uczestników wyjazdu studyjnego – w tym laureatów licznych konkursów prowadzonych przez jego biuro w regionie łódzkim - gimnazjalistów, licealistów i studentów wraz z opiekunami. 

Spotkanie z ministrami spraw zagranicznych EPL. W poniedziałek (16.11) Jacek Saryusz-Wolski, wiceprzewodniczący Europejskiej Partii Ludowej (EPL), weźmie udział w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych UE, wywodzących się z partii członkowskich EPL. Tematem ich dyskusji - przed Radą ds. zagranicznych UE - będzie polityka migracyjna i ochrona granic UE, wojna w Syrii, proces pokojowy na Bliskim Wschodzie, Partnerstwo Wschodnie, a także sprawy dotyczące europejskiego bezpieczeństwa energetycznego. 

Poniedziałek, 16 listopada, godz. 7:20, Bruksela

Komisja spraw zagranicznych o Gruzji. W poniedziałek (16.11) komisja spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego, której członkiem jest Jacek Saryusz-Wolski, spotka się z Giorgi Kwirikaszwilim – wicepremierem i ministrem ds. zagranicznych  Gruzji. Tematem rozmów będzie sytuacja polityczna w Gruzji, w tym m.in. kwestia ostatnich decyzji ws. Rustavi2.

Program komisji spraw zagranicznych PE

Poniedziaek, 16 listopada, godz. 15:00, Parlament Europejski, Bruksela

Steinmeier w Parlamencie Europejskim. W poniedziałek (16.11) minister ds. zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier, spotka się z europosłami z komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego. 

Poniedziaek, 16 listopada, godz. 16:30, Parlament Europejski, Bruksela

Spotkanie z ministrami do spraw europejskich EPL. We wtorek (17.11) Jacek Saryusz-Wolski będzie przewodniczył spotkaniu ministrów ds. europejskich wywodzących się z partii członkowskich EPL. Przedmiotem dyskusji ministrów będzie m.in. europejska polityka migracyjna, przyszłość Wielkiej Brytanii w UE oraz kwestie  unii gospodarczo-walutowej.

Wtorek, 17 listopada, godz. 12:30, Bruksela

Przyszłość Europejskiej Polityki Sąsiedztwa. W środę (18.11) europoseł Jacek Saryusz-Wolski weźmie udział w  w spotkaniu z minister spraw zagranicznych UE Federicą Mogherini oraz komisarzem ds. polityki sąsiedztwa i rozszerzenia UE Johannesem Hahnem. Tematem debaty będzie przyszłość Europejskiej Polityki Sąsiedztwa.

Środa, 18 listopada, godz. 12:30, Parlament Europejski, Bruksela

W regionie:
Wizyta grupy młodzieży ze Wschodu. 
W środę (18.11) młodzi obywatele Białorusi, Ukrainy i Mołdawii biorący udział w programie "Rita Study Tours to Poland" odwiedzą łódzkie biuro europosła Jacka Saryusz- Wolskiego. W ramach spotkania wysłuchają wykładu na temat funkcjonowania Parlamentu Europejskiego.
Środa, 18 listopada, godz.12.00, biuro europosła Jacka Saryusz-Wolskiego, ul.Rewolucji 1905 r. nr 9, Łódź

W Parlamencie Europejskim również m.in. *:

Konkurencja w UE. 
W czwartek (19.11) podczas posiedzenia komisji handlu międzynarodowego odbędzie się głosowanie opinii przygotowanej dla komisji gospodarczej i monetarnej w sprawie sprawozdania rocznego dotyczącego polityki konkurencji Unii Europejskiej. Wśród najważniejszych postulatów podnoszonych w dokumencie znajdują się m.in. zwiększanie korzyści konkurencyjnego rynku poprzez wzrost inwestycji sektora prywatnego, rozwoju partnerstwa publiczno-prywatnego, zwiększania dostępu do rynków zamówień publicznych. Opinia sugeruje również ograniczenie monopolów i praktyk antykonkurencyjnych w krajach rozwijających się. 

Czwartek, 19 listopada, Parlament Europejski, Bruksela

*źródło: Biuro prasowe Grupy EPL


Komentarze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na bieżąco na profilu Twitter @JSaryuszWolski oraz Facebook, Google+ 

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie