1 19-10-2015 EPP Dublin Congress, 2014 © European People Party
Zapowiedź najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego, 19-23.10.2015

Kongres Europejskiej Partii Ludowej. 750 delegatów, w tym 10 szefów państw i rządów UE i 7 spoza UE, ponad 500 dziennikarzy i 1200 gości weźmie udział w Kongresie Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w Madrycie w środę i czwartek (21-22.10). Uczestnicy Kongresu poświęcą szczególną uwagę kwestiom polityki zagranicznej i bezpieczeństwa UE m.in. w świetle kryzysu migracyjnego. Wybiorą również nowe władze Europejskiej Partii Ludowej - jej Przewodniczącego, Sekretarza Generalnego, Skarbnika i 10 Wiceprzewodniczących. Kandydatem Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego na wiceprzewodniczącego EPL jest po raz trzeci Jacek Saryusz-Wolski. 

Więcej o Kongresie EPL w Madrycie.

#EPPMadrid

Wtorek-czwartek 20-22 października 2015, Madryt

Przygotowania do sesji plenarnej. W tym tygodniu w Parlamencie Europejskim w Brukseli czas przygotowań w komisjach i w ramach grup politycznych do kolejnej sesji plenarnej w Strasburgu. Europoseł Jacek Saryusz-Wolski, który jest wiceprzewodniczącym Grupy EPL ds. zagranicznych, będzie przewodniczył grupie roboczej, która przygotuje stanowisko EPL na sesję w obszarze polityki zagranicznej, bezpieczeństwa, handlu, polityki rozwojowej i praw człowieka.

Wtorek 20 września, Parlament Europejski, Bruksela

W regionie:

Eurolekcja o Parlamencie Europejskim dla licealistów. 
W środę (21.10) przedstawiciele biura europosła Jacka Saryusz-Wolskiego poprowadzą eurolekcję, podczas której przybliżą licealistom z Łodzi historię, kompetencje oraz zasady funkcjonowania Parlamentu Europejskiego. Program „Eurolekcje” to projekt prowadzony z myślą o uczniach szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z Łodzi oraz woj. łódzkiego.

Środa, 21 października, XXV LO w Łodzi, ul. Podhalańska 2 a

Komentarze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na bieżąco na profilu Twitter @JSaryuszWolski oraz Facebook, Google+ 

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie