1 04-10-2015
Zapowiedź najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego, 5-9.10.2015

W tym tygodniu Jacek Saryusz-Wolski weźmie udział w sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego (PE) w Strasburgu.

Pełny program sesji plenarnej

Oglądaj sesję i konferencje prasowe tego tygodnia na żywo

Wspólne wystąpienie prezydenta Hollande’a i kanclerz Merkel na sesji plenarnej. Prezydent Francji François Hollande i kanclerz Niemiec Angela Merkel wystąpią wspólnie w środę (7.10) na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Od 15.00 Hollande i Merkel będą dyskutować z europosłami o sytuacji w Unii Europejskiej. To pierwsza wspólna wizyta przywódców Francji i Niemiec od listopada 1989 roku, kiedy tuż po upadku Muru Berlińskiego PE odwiedzili prezydent François Mitterrand i kanclerz Helmut Kohl. 

Transmisja wydarzenia na żywo

#HollandeMerkelEP

Środa, 7 października, godz. 15:00, Parlament Europejski, Strasburg

Więcej

Nord Stream 2: PE domaga się wyjaśnień od Komisji. W środę (7.10) przedstawiciele luksemburskiej Prezydencji w Radzie UE i Komisji Europejskiej  przedstawią europarlamentarzystom swoje stanowisko dot. rozbudowy Gazociągu Północnego. Europosłowie domagają się wyjaśnień dotyczących zgodności Nord Stream 2 z unijnym prawem, jego wpływu na projekt Unii Energetycznej i bezpieczeństwo dostaw UE. Obawiają się bowiem, że zrealizowanie planów podwojenia przepustowości Gazociągu Północnego spowodowałoby wzrost zależności energetycznej od Rosji, osłabiłby Ukrainę oraz dotknęłoby kraje UE ominięte przez gazociąg, w tym Polskę.

Pytanie europosłów do KE ws Nord Stream 2

#NordStream2

Środa, 7 października, ok godz. 19:00, Parlament Europejski, Strasburg

Podsumowanie ostatniej nieformalnej Rady Europejskiej ws. uchodźców.Porozumienie osiągnięte 23 września, przez głowy państw i rządów, podczas nieformalnego szczytu Rady Europejskiej w Brukseli, dotyczącego kryzysu związanego z bezprecedensowym napływem uchodźców, będzie przedmiotem debaty europosłów z udziałem Przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska oraz Przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera, we wtorek (6.10) o godz. 9.00. Sytuacja humanitarna, w jakiej znajdują się uchodźcy w UE oraz państwach sąsiadujących, będzie przedmiotem osobnej debaty też we wtorkowy poranek. Migracje i problem uchodźców będzie również priorytetowym tematem Szczytu Rady Europejskiej, 15 i 16 października. Szczyt ten poprzedzi spotkanie przywódców wywodzących się z partii członkowskich Europejskiej Partii Ludowej, w którym weźmie udział Jacek Saryusz-Wolski, wiceprzewodniczący EPL i jej frakcji w PE.

Oświadczenie szefów rządów i państw z rady Europejskiej 23 października

#EUCO #refugeecrisis #migrationEU

Wtorek, 6 października, godz. 9:00, Parlament Europejski, Strasburg

Volkswagen Gate. We wtorek (6.10) Parlament Europejski wysłucha oświadczenia KE ws. „Volkswagen Gate” – skandalu wokół fałszowania testów emisji spalin przez niemiecki koncern samochodowy. Europosłowie złożyli do Komisji Europejskiej interpelację w tej sprawie. Chcą wiedzieć, czy manipulacje testami miały miejsce również w Europie, czy mogły też dotyczyć innych emisji niż NOx czy CO2, i co należy zrobić, aby poprawić skuteczność i wiarygodność testów emisji w UE.

Interpelacja europosłów do Komisji Europejskiej [EN]

#Volkswagen #VWgate

Wtorek, 6 października, godz. 15:00, Parlament Europejski, Strasburg

Głosowanie dokumentu na sesji plenarnej w Strasburgu 26-29 października


Król Hiszpanii Filip w Parlamencie Europejskim. Środowa (7.10) wizyta Króla Hiszpanii będzie drugą od kiedy został królem, w czerwcu 2014 roku. Ojciec Filipa, król Juan Carlos, również gościł w Parlamencie dwa razy. Po raz pierwszy po przystąpieniu Hiszpanii do Wspólnot Europejskich, w 1986 roku i po raz drugi w 1998 roku.

#KingofSpain

Środa, 7 października, godz. 12:00, Parlament Europejski, Strasburg

W regionie łódzkim:

Trwa Plebiscyt na Najbardziej Kreatywną Klasę w Łódzkiem. 
Europoseł Ziemi Łódzkiej Jacek Saryusz-Wolski i Dziennik Łódzki zapraszają do udziału w Plebiscycie na  Najbardziej Kreatywną Klasę województwa łódzkiego. Na zwycięzców czeka kilkudniowy wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Na zgłoszenia klas gimnazjalnych, licealnych i techników z całego województwa (warunkiem jest ukończony 14 rok życia) organizatorzy czekają do 15 października br. 

Regulamin Plebiscytu na Najbardziej Kreatywną Klasę w Łódzkiem

Serwis Plebiscytu

Europoseł Ziemi Łódzkiej Jacek Saryusz-Wolski zaprasza do udziału w Plebiscycie [VIDEO]

*źródło: www.europarl.europa.eu

Komentarze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na bieżąco na profilu Twitter @JSaryuszWolski oraz Facebook, Google+ 
 

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie