1 27-09-2015 Jacek Saryusz-Wolski fot. Copyright © European People's Party
Zapowiedź najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego, 28.09-2.10.2015

W regionie:
Trwa Plebiscyt na Najbardziej Kreatywną Klasę w Łódzkiem. 
Europoseł Ziemi Łódzkiej Jacek Saryusz-Wolski i Dziennik Łódzki zapraszają do udziału w Plebiscycie na  Najbardziej Kreatywną Klasę województwa łódzkiego. Na zwycięzców czeka kilkudniowy wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Na zgłoszenia klas gimnazjalnych, licealnych i techników z całego województwa (warunkiem jest ukończony 14 rok życia) organizatorzy czekają już tylko do środy 30 września 2015. 

Regulamin Plebiscytu na Najbardziej Kreatywną Klasę w Łódzkiem

Serwis Plebiscytu

Europoseł Ziemi Łódzkiej Jacek Saryusz-Wolski zaprasza do udziału w Plebiscycie [VIDEO]

Eurolekcja o Parlamencie Europejskim dla licealistów. W poniedziałek (28.09) przedstawiciele biura europosła Jacka Saryusz-Wolskiego poprowadzą eurolekcję, podczas której przybliżą licealistom z Tomaszowa Mazowieckiego historię, kompetencje oraz zasady funkcjonowania Parlamentu Europejskiego. Program „Eurolekcje” to projekt prowadzony przez biuro europosła Saryusz-Wolskiego z myślą o uczniach szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z Łodzi oraz woj. łódzkiego.

Poniedziałek, 29 września, godz.10.50, II LO w Tomaszowie Mazowieckim. ul. Jałowcowa 10

Jak efektywnie organizować proces kształcenia w edukacji europejskiej. W środę (30.09) w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi (ŁCDNiKP) odbędzie się konferencja "Jak efektywnie organizować proces kształcenia w edukacji europejskiej". Podczas spotkania przedstawiciele biura europosła Jacka Saryusz-Wolskiego przedstawią nauczycielom ofertę projektów organizowanych przez biuro europosła i skierowanych do młodzieży, w tym Młodzieżowy Parlament Europejski, Eurolekcje, Konkursy  i inne.

Środa, 30 września, godz.15.30, sala 210, ŁCDNiKP, Łódź, ul.Kopcińskiego 29

W tym tygodniu w Parlamencie Europejskim w Brukseli czas przygotowań w komisjach i w ramach grup politycznych do październikowej sesji plenarnej:

Spotkanie z komisarzami UE z rodziny Europejskiej Partii Ludowej
. We wtorek (29.09) Prezydium Grupy Europejskiej Partii Ludowej (EPL), w tym jej wiceprzewodniczący Jacek Saryusz-Wolski, spotkają się z komisarzami UE wywodzącymi się z partii członkowskich EPL, w tym z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckerem, komisarzem ds. gospodarki cyfrowej Guntherem Oettingerem, komisarzem ds. klimatu i energii  Miguelem Ariasem Canete i innymi. Przedmiotem dyskusji będą bieżące sprawy europejskie.

EPL w Komisji Europejskiej

Wtorek 29 września, godz. 20:00, Bruksela

W Parlamencie Europejskim również m.in.*:

Reforma Europejskiego Prawa Wyborczego
. W poniedziałek (28.09) odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie komisji ds. spraw konstytucyjnych (AFCO) Parlamentu Europejskiego, której członkiem jest europoseł Jacek Saryusz-Wolski. Na posiedzeniu posłowie zagłosują nad sprawozdaniem dotyczącym reformy europejskiego prawa wyborczego. Sprawozdanie wprowadza między innymi harmonizację terminów i procedur wyborczych w wyborach do Parlamentu Europejskiego, proponuje wprowadzenie głosowania drogą korespondencyjną i internetową, opowiada się za wzmacnianiem reprezentacji kobiet na listach wyborczych. Wprowadza również obowiązek zamieszczania loga europejskich grup politycznych na listach do głosowań. Wszystkie propozycje mają na celu wzmocnienie europejskiego wymiaru wyborów i przybliżenia ich do obywateli. 

Poniedziałek, 28 września, godz.15:00, sala A3E2, Parlament Europejski, Bruksela

"Fredom Drive 2015" - głos osób niepełnosprawnych w debacie z posłami do Parlamentu Europejskiego. W środę (30.09) oraz w czwartek (1.10) osoby z niepełnosprawnościami z całej Europy, zrzeszone w Europejskiej Sieci na rzecz Niezależnego Życia (ENIL) spotkają się w Brukseli, aby podjąć debatę na temat tworzenia warunków dla pełnego korzystania ze swoich praw przez niepełnosprawnych obywateli Europy. W wysłuchaniu, organizowanym przez Grupę Europejskiej Partii Ludowej, weźmie udział ponad stuosobowa grupa przedstawicieli ENIL. W debacie z członkami Parlamentu Europejskiego uczestnicy podejmą m.in. kwestie trudności i barier, na które napotykają młode osoby z niepełnosprawnościami dążąc do prowadzenia niezależnego życia i pełnego wykorzystania swoich talentów i możliwości. Po zakończeniu wysłuchania uczestnicy Freedom Drive będą gośćmi przeglądu filmów dotyczących życia osób z niepełnosprawnościami w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Integracja Ja i Ty". Ważną częścią tegorocznego spotkania będzie przemarsz przez Dzielnicę Europejską zakończony wizytą w Parlamencie Europejskim.

Środa 30 września, godz. 14:30 - 18:00, sala ASP 1G3 , Parlament Europejski, Bruksela

Prawa człowieka na Białorusi w przeddzień wyborów prezydenckich. W czwartek (1.10) odbędzie się wspólne posiedzenie podkomisji ds. praw człowieka i delegacji PE ds. relacji z Białorusią. Przedmiotem spotkania będzie relacja z przebiegu dialogu UE-Białoruś nt. praw człowieka w przeddzień wyborów prezydenckich na Białorusi, które planowane są na 11 października.

Czwartek, 1 października 2015, godz. 9:00, sala PHS 1A002, Parlament Europejski, Bruksela

*źródło: Dział prasowy Grupy Europejskiej Partii Ludowej


Komentarze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na bieżąco na profilu Twitter @JSaryuszWolski oraz Facebook, Google+ i www.saryuszwolski.pl

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie