1 20-09-2015 Jacek Saryusz Wolski fot. Copyright © European People's Party
Zapowiedź najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego, 21-27.09.2015

Trwa Plebiscyt na Najbardziej Kreatywną Klasę w Łódzkiem. Europoseł Ziemi Łódzkiej Jacek Saryusz-Wolski i Dziennik Łódzki zapraszają do udziału w Plebiscycie na  Najbardziej Kreatywną Klasę województwa łódzkiego. Na zwycięzców czeka kilkudniowy wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Na zgłoszenia klas gimnazjalnych, licealnych i techników z całego województwa (warunkiem jest ukończony 14 rok życia) organizatorzy czekają od 11-30 września 2015.

Regulamin Plebiscytu na Najbardziej Kreatywną Klasę w Łódzkiem

Serwis Plebiscytu

Europoseł Ziemi Łódzkiej Jacek Saryusz-Wolski zaprasza do udziału w Plebiscycie [VIDEO]

Eurolekcja o Parlamencie Europejskim dla licealistów. W poniedziałek (21.09) przedstawiciele łódzkiego biura europosła Jacka Saryusz-Wolskiego poprowadzą w II LO Sieradzu eurolekcję, podczas której przybliżą licealistom historię, kompetencje oraz zasady funkcjonowania Parlamentu Europejskiego. Program „Eurolekcje” to projekt prowadzony przez biuro europosła z myślą o uczniach szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z całego województwa łódzkiego.

Zgłoszenia: biuro@jaceksaryusz-wolski.pl

Poniedziałek, 21 września, godz.13.20, II LO im. Stefana Żeromskiego, ul. Żeromskiego 8, Sieradz

Konferencja "Globalne widzenie świata. Przestrzeń – miejsca – ludzie - działania". We wtorek (21.09) w Łodzi odbędzie się jedna z szesnastu regionalnych konferencji organizowanych w Polsce w ramach Europejskiego Roku na Rzecz Rozwoju. Celem wydarzenia jest przybliżenie jego uczestnikom idei Europejskiego Roku na rzecz Rozwoju, prezentacja działań Europy skierowanych na walkę z ubóstwem na całym świecie oraz wskazanie możliwości zaangażowania się w pomoc na rzecz rozwoju. Specjalne przesłanie na temat wyzwania przed jakim stoi obecnie polityka rozwojowa UE przygotował dla uczestników konferencji europoseł Jacek Saryusz-Wolski. Organizatorem spotkania jest Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

Wtorek, 22 września, godz. 11.00, Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, ul. Kopcińskiego 29, Łódź

Szczyt Europejskiej Partii Ludowej. W środę (23.09) w Brukseli odbędzie się szczyt Europejskiej Partii Ludowej (EPL), w którym weźmie udział wiceprzewodniczący EPL i jej frakcji w Parlamencie Europejskim Jacek Saryusz-Wolski. Przywódcy europejskiej chadecji spotkają się przez nadzwyczajnym szczytem Rady Europejskiej ws. uchodźców.

Środa 24 września, godz. 15:00, the Stanhope Hotel, rue Commerce 9, Bruksela 

Konferencja krakowska W sobotę (26.09) Jacek Saryusz-Wolski weźmie udział w XV. Międzynarodowej Konferencji z cyklu "Rola Kościoła katolickiego w procesie integracji europejskiej" GODNOŚĆ - WOLNOŚĆ - PRAWA CZŁOWIEKA. Europoseł został zaproszony do wygłoszenia referatu wprowadzającego do debaty „Globalny gracz – Europa. Aktualne międzynarodowe problemy polityczne, które wymagają zaangażowania UE”. W dyskusji, która nastąpi po wystąpieniach wprowadzających weźmie udział, obok eurodeputowanego Saryusz-Wolskiego, prof. Rocco Buttiglione, Poseł Parlamentu Włoch, dr Patrycja Sasnal z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, dr Jovita Schmieg z niemieckiej Fundacji Nauka i Polityka oraz Oksana Yurynets z Komisji ds. Integracji Europejskiej w Radzie Najwyższej Ukrainy. Debatę poprowadzi red. Jacek Stawiski, TVN Biznes i Świat. 

Pełny program wydarzenia

Sobota, 26 września, godz. 11.30, Tomaszowice
 

Komentarze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na bieżąco na profilu Twitter @JSaryuszWolski oraz Facebook I Google+ 
 

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie